ШИРОМ ЕВРОПЕ: Еврогол Ивана Перишића, стрелац и Душан Тадић (ВИДЕО)

25.09.2016. 14:24 14:38
FK Torino
ФК Торино / Извор: Фото: Танјуг/АП

Победа и Атлетико Мадрида.

Торино Синише Михајловића је победио Рому у утакмици 6. кола Серије А, резултатом 3:1. "Бикови" су на овај начин прекинули серију од три утакмице без победе у овосезонском шампионату, а што је можда још важније за традицију и да су на свом терену победили Рому после 26 година. Такође, Торино је захваљујући другом сезонском тријумфу напредовао на табели и сада има осам бодова. Рома је до сада освојила десет.

"Бикови" су повели прилично рано, у 8. минуту, када је Андреа Белоти главом послао у мрежу Војчеха Шчешног. На нову промену резултата чекало се до 53. минута када је потпуно оправдано досуђен пенал за домаћина. Иаго Фалке (званично играч Роме, на позајмици у Торину) је био прецизан, односно лопта је ушла тик поред стативе. Само два минута касније било је 2:1, пошто је Франческо Тоти такође био прецизан са беле тачке. Легенда Роме и светског фудбала неодбрањиво је послао лопту у горњи део мреже. Пре тога, приликом уласка у игру, на почетку другог полувремена "принц Рима" је добио аплаузе са трибина. Тоти ће овај меч памтити и по 250. голу у Серији А.

У 66. минуту, Торино је дошао до нових "плус два", пошто је Фалке поново погодио, за 3:1. До краја меча било је прилика на обе стране, али промене резултата није било. Тако је у 89. минуту Един Џеко био сам испред гола Торина, али је главом послао лопту преко пречке. И Мартинез је био сам исперд Шчешног, у 90 3. минуту, али је Пољак ипак одбранио.

После лошег почетка данашњег меча, ''Нероазури'' играју све боље у дуелу против Болоње.

Гости су рано повели преко Дестра у 14. минуту меча, али је потом екипа Интера преузела контролу дешавања на терену. Почеле су да се ређају одличне прилике и потези Интерових играча, а на изједначење се чекало до 37. минута, када је хрватски репрезентативац Иван Перишић прелепим волеј ударцем искоса са леве стране матирао голмана Болоње Да Косту.

Лацио, тим златног Орлића, Сергеја Милинковића-Савића, забележио је победу против екипе Емполија, голом Кеите у 29. минуту. Млади српски репрезентативац играо је од првог минута, док је Филип Ђорђевић звиждук судије дочекао на клупи. Трећи Србин који наступа за Лацио није био на располагању Инзагију пошто има повреду мишића. Млади Урош Ћосић, који игра за Емполи, ушао је у игру после нешто више од пола сата од почетка меча, због повреде Барбе.

Шалке је изгубио у гостима од екипе Хофенхајма 2:1, у доста узбудљивом мечу. Матија Настасић био је у стартних 11 и одиграо је свих 90. минута.

Српски репрезентативац Душан Тадић почео је меч од првог судијског звиждука и био стрелац за Саутемптон у 60. минуту, када су после изгубљене лопте на свом делу терена, играчи Славена Билића направили рупу у одбрани па су тако фудбалери гостујућег тима успели да утврде победу преко Тадића. Меч је завршио на клупи пошто га је тренер извео у 80. минуту.

Антонио Рукавина није улазио у игру против Осасуне, док је Филип Младеновић одиграо непуних десет минута против Лајпцига али Милош Јојић није добио своју шансу овог викенда.

Роналдо је био БЕСАН, а поруку за њега имали су и мајка и Зидан који га је ИЗВЕО (ФОТО)

ПРЕМИЈЕР ЛИГА, 6. коло:

Субота:

Манчестер јунајтед - Лестер 4:1

(Смолинг 22, Мата 37, Рашфорд 40, Погба 42 - Греј 60)

Ливерпул - Хал 5:1

(Лалана 17, Милнер 30.п, 71.п, Мане 36, Кутињо 52 - Мејлер 51)

Свонси - Манчестер сити 1:3

(Љоренте 13 - Агуеро 9, 65, Стерлинг 77)

Сандерленд - Кристал Палас 2:3

(Дефо 39, 60 - Ледли 61, Мекартур 76, Бентеке 90 5)

Бурнли - Вотфорд (21)

ТАБЕЛА: Манчестер сити 18, Тотенхем 14, Арсенал 13, Ливерпул 13, Евертон 13, Манчестер јунајтед 12, Челси 10,  Кристал Палас 10, ВБА 8, Саутемптон 8 , Вотфорд 7, Лестер 7, Хал 7, Мидлзбро 5, Свонси 4, Барнли 4, Борнмут 4, Вест Хем 3, Стоук 2, Сандерленд 1.

ЛА ЛИГА, 6. коло:

Субота:

Еибар - Реал Сосиједад 2:0

(Иљараменди 57, Бебе 66)

Спортинг Хихон - Барселона 0:5

(Суарез 29, Рафиња 32, Нејмар 81, 88, Туран 85)

Атлетик Билбао - Севиља 3:1

(Сан Хозе 26, Балензиага 66, Адуриц 90 1.п - Насри 55)

Лас Палмас - Реал Мадрид 2:2

(Танаусу 38, Араухо 85 - Асенсио 33, Бензема 67)

Недеља:

Леганес - Валенсија 2:1

(Шимановски 21 - Нани 34, Суарез 52)

Атлетико Мадрид - Депортиво 1:0

(Гризман 70)

Виљареал - Осасуна 3:1

(Пато 5, Бруно 24, Сансон 39 - Торес 45 1)

(Хоакин 25)

ТАБЕЛА: Реал 14, Барселона 13, Атлетик 12, Атлетико Мадрид 12, Виљареал 12Севиља 11, Бетис 8, Сосиједад 7, Еибар 7, Спортинг 7, Лас Палмас 7, Алавес 6, Валенсија 6, Малага 5, Депортиво 5, Селта 4, Леганес 4, Еспањол 2, Гранада 2, Осасуна 2.

БУНДЕСЛИГА 5. коло:

Субота:

Борусија Менхенгладбах - Инголштат 2:0

(Штиндл 42, Вендт 76)

Мајнц - Леверкузен 2:3

(Мали 31, Бел 35 - Чичарито 32, 66, 90 2)

ХСВ - Бајерн 0:1

(Кимих 89.)

Ајнтрахт - Херта 2:3

(Фабијан 39, Мајер 45 - Ибишевић 19.п, 58, Есвајн 65)

Аугзбург - Дармштат 1:0

(Финбогасон 47)

Вердер - Волфзбург 2:1

(Ти 86, Гебре Селасије 90 1 - Бауер 69. аг)

Борусија Дортмунд - Фрајбург 3:1

(Обамејанг 45, Пишчек 53, Гереиро 90 1 - Филип 60)

ТАБЕЛА: Бајерн 15, Борусија Дортмунд 12, Келн 11, Борусија М. 10, Ајнтрахт Ф. 10, Херта 10, Лајпциг 9, Мајнц 7, Бајер 7, Хофенхајм 7, Фрајбург 6, Волфзбург 6, Дармштат 4, Аугзбург 4, Вердер 3, Инголштат 1, Хамбургер 1, Вердер 1, Шалке 0

Каљари - Сампдорија (21)

ТАБЕЛА: Јувентус 15, Наполи 14, Интер 11, Лацио 10, Рома 10, Кјево 10, Болоња 10, Сасуоло 9 (-3), Милан 9, Торино 8, Ђенова 8, Сампдорија 6, Удинезе 7, Фјорентина 7, Пескара 6, Торино 5, Палермо 5, Емполи 4, Каљари 4, Аталанта 3, Кротоне 1.

ШИРОМ ЕВРОПЕ: "Ђаволи" ПРЕГАЗИЛИ шампиона, КИКС Реала и Барсина "петарда" (ВИДЕО ФОТО)