ŠIROM EVROPE: Evrogol Ivana Perišića, strelac i Dušan Tadić (VIDEO)

25.09.2016. 14:24 14:38
FK Torino
FK Torino / Izvor: Foto: Tanjug/AP

Pobeda i Atletiko Madrida.

Torino Siniše Mihajlovića je pobedio Romu u utakmici 6. kola Serije A, rezultatom 3:1. "Bikovi" su na ovaj način prekinuli seriju od tri utakmice bez pobede u ovosezonskom šampionatu, a što je možda još važnije za tradiciju i da su na svom terenu pobedili Romu posle 26 godina. Takođe, Torino je zahvaljujući drugom sezonskom trijumfu napredovao na tabeli i sada ima osam bodova. Roma je do sada osvojila deset.

"Bikovi" su poveli prilično rano, u 8. minutu, kada je Andrea Beloti glavom poslao u mrežu Vojčeha Ščešnog. Na novu promenu rezultata čekalo se do 53. minuta kada je potpuno opravdano dosuđen penal za domaćina. Iago Falke (zvanično igrač Rome, na pozajmici u Torinu) je bio precizan, odnosno lopta je ušla tik pored stative. Samo dva minuta kasnije bilo je 2:1, pošto je Frančesko Toti takođe bio precizan sa bele tačke. Legenda Rome i svetskog fudbala neodbranjivo je poslao loptu u gornji deo mreže. Pre toga, prilikom ulaska u igru, na početku drugog poluvremena "princ Rima" je dobio aplauze sa tribina. Toti će ovaj meč pamtiti i po 250. golu u Seriji A.

U 66. minutu, Torino je došao do novih "plus dva", pošto je Falke ponovo pogodio, za 3:1. Do kraja meča bilo je prilika na obe strane, ali promene rezultata nije bilo. Tako je u 89. minutu Edin Džeko bio sam ispred gola Torina, ali je glavom poslao loptu preko prečke. I Martinez je bio sam isperd Ščešnog, u 90+3. minutu, ali je Poljak ipak odbranio.

Posle lošeg početka današnjeg meča, ''Neroazuri'' igraju sve bolje u duelu protiv Bolonje.

Gosti su rano poveli preko Destra u 14. minutu meča, ali je potom ekipa Intera preuzela kontrolu dešavanja na terenu. Počele su da se ređaju odlične prilike i potezi Interovih igrača, a na izjednačenje se čekalo do 37. minuta, kada je hrvatski reprezentativac Ivan Perišić prelepim volej udarcem iskosa sa leve strane matirao golmana Bolonje Da Kostu.

Lacio, tim zlatnog Orlića, Sergeja Milinkovića-Savića, zabeležio je pobedu protiv ekipe Empolija, golom Keite u 29. minutu. Mladi srpski reprezentativac igrao je od prvog minuta, dok je Filip Đorđević zvižduk sudije dočekao na klupi. Treći Srbin koji nastupa za Lacio nije bio na raspolaganju Inzagiju pošto ima povredu mišića. Mladi Uroš Ćosić, koji igra za Empoli, ušao je u igru posle nešto više od pola sata od početka meča, zbog povrede Barbe.

Šalke je izgubio u gostima od ekipe Hofenhajma 2:1, u dosta uzbudljivom meču. Matija Nastasić bio je u startnih 11 i odigrao je svih 90. minuta.

Srpski reprezentativac Dušan Tadić počeo je meč od prvog sudijskog zvižduka i bio strelac za Sautempton u 60. minutu, kada su posle izgubljene lopte na svom delu terena, igrači Slavena Bilića napravili rupu u odbrani pa su tako fudbaleri gostujućeg tima uspeli da utvrde pobedu preko Tadića. Meč je završio na klupi pošto ga je trener izveo u 80. minutu.

Antonio Rukavina nije ulazio u igru protiv Osasune, dok je Filip Mladenović odigrao nepunih deset minuta protiv Lajpciga ali Miloš Jojić nije dobio svoju šansu ovog vikenda.

Ronaldo je bio BESAN, a poruku za njega imali su i majka i Zidan koji ga je IZVEO (FOTO)