ШИРОМ ЕВРОПЕ: Игуаин пресудио "својима", нови кикс "ђавола", хет-трик Роналда (ВИДЕО+ФОТО)

29.10.2016. 23:06
Iguain
Игуаин / Извор: Реутерс

Минималац Барселоне.

Јувентус је голом Гонзала Игуаина савладао његов доскорашњи клуб Наполи, Кристијано Роналдо је хет-триком предводио Реал у победи на гостовању Алавесу, Манчестер јунајтед се поново обрукао, док су остали фаворити из Премијер лиге остварили убедљиве победе, Бајерн је славио у Аугзбургу, док у "дербију Рура" није било голова.

Реал је убедљиво победио у Виторији иако је Алавес повео голом Дејверсона већ у седмом минуту, а голу је кумовао и голман Реала Кејлор Навас. Изједначио је Кристијано Роналдо са беле тачке у 16. минуту пошто је претходно Дејверсон играо руком, лопта га је погодила у лакат после извођења слободног ударца. Португалац је постигао леп гол за вођство гостију у 33. минуту, када је са двадесетак метара погодио угао Пашековог гола, али је лопта на путу ка голу окрзнула једног дефанзивца гостију. Пропустио је Кристијано Роналдо да реализује други једанаестерац у 79. минуту, али је само пет минута касније резервиста Алваро Мората решио све дилеме око победника. Најбољи играч Реала, ипак је постигао и трећи гол у самом финишу сусрета за убедљиву победу Реала и тако стигао до чак 31. хет-трика у Ла лиги, пет више од Леа Месија. У екипи Алавеса Ненад Крстичић и Александар Катаи играли су у последњих пола сата утакмице, Александар Пантић није био ни на клупи.

Барселона је много теже него што се очекивало савладала последњепласирану Гранаду. Једини гол на мечу је у 48. минуту постигао Рафиња који је постигао пети гол у сезони из укупно шест шутева на гол.

Кризи Манчестер јунајтеда се не назире крај. "Ђаволи" нису победи Бурнли иако су упутили чак 26 удараца ка голу Бурнлија који је феноменално чувао некадашњи члан Јунајтеда Том Хитон. У првом полувремену искључен је менаџер домаћих Жозе Мурињо који је био незадовољан због, по његовом мишљењу, недосуђеног пенала за "ђаволе". Јунајтед је меч окончао са десеторицом јер је у 68. минуту искључен Андер Ерера због другог жутог картона.

За разлику од "ђавола", сви остали фаворити су остварили победе данас. Арсенал је предвођен двоструким стрелцима, Алексисом Санчезом и резервистом Оливијеом Жируом, декласирао Сандерленд који је остварио најгори клупски старт у Премијер лиги. Предвођен двоструким стрелцем Серхиом Агуером, који је уписао и асистенцију, Манчестер сити је као гост прегазио ВБА. Александар Коларов је одиграо цео меч и добио жути картон. Ливерпул је без Марка Грујића (није био ни на клупи) победио као гост Кристал палас 4:2 чиме је наставио да бележи неочекивано добре резултате ове сезоне. Домаћи су, чини се оправдано, били љути на судију који је направио неколико грешака на њихову штету.

Јувентус је у великом дербију Серије А победио Наполи 2:1, а херој победе био је Гонзало Игуаин. Аргентинац, до јула члан Наполија, је постигао победоносни гол, али није хтео да га слави иако је "старој дами" донео изузетно важне бодове у походу ка освајању шесте узастопне титуле. Јуве је повео преко Леонарда Бонућија у 50. минуту, после катастрофалне грешке дефанзивца Наполија, а само четири касније изједначио је Хосе Каљехон. Српски репрезентативац Никола Максимовић је велики дерби посматрао са клупе за резерве гостију из Напуља.

Фјорентина је минимално славила у Болоњи, а цео меч за "љубичасте" одиграо је Ненад Томовић, који је зарадио и јавну опомену у финишу меча.