ŠIROM EVROPE: Iguain presudio "svojima", novi kiks "đavola", het-trik Ronalda (VIDEO+FOTO)

29.10.2016. 23:06
Iguain
Iguain / Izvor: Reuters

Minimalac Barselone.

Juventus je golom Gonzala Iguaina savladao njegov doskorašnji klub Napoli, Kristijano Ronaldo je het-trikom predvodio Real u pobedi na gostovanju Alavesu, Mančester junajted se ponovo obrukao, dok su ostali favoriti iz Premijer lige ostvarili ubedljive pobede, Bajern je slavio u Augzburgu, dok u "derbiju Rura" nije bilo golova.

Real je ubedljivo pobedio u Vitoriji iako je Alaves poveo golom Dejversona već u sedmom minutu, a golu je kumovao i golman Reala Kejlor Navas. Izjednačio je Kristijano Ronaldo sa bele tačke u 16. minutu pošto je prethodno Dejverson igrao rukom, lopta ga je pogodila u lakat posle izvođenja slobodnog udarca. Portugalac je postigao lep gol za vođstvo gostiju u 33. minutu, kada je sa dvadesetak metara pogodio ugao Pašekovog gola, ali je lopta na putu ka golu okrznula jednog defanzivca gostiju. Propustio je Kristijano Ronaldo da realizuje drugi jedanaesterac u 79. minutu, ali je samo pet minuta kasnije rezervista Alvaro Morata rešio sve dileme oko pobednika. Najbolji igrač Reala, ipak je postigao i treći gol u samom finišu susreta za ubedljivu pobedu Reala i tako stigao do čak 31. het-trika u La ligi, pet više od Lea Mesija. U ekipi Alavesa Nenad Krstičić i Aleksandar Katai igrali su u poslednjih pola sata utakmice, Aleksandar Pantić nije bio ni na klupi.

Barselona je mnogo teže nego što se očekivalo savladala poslednjeplasiranu Granadu. Jedini gol na meču je u 48. minutu postigao Rafinja koji je postigao peti gol u sezoni iz ukupno šest šuteva na gol.

Krizi Mančester junajteda se ne nazire kraj. "Đavoli" nisu pobedi Burnli iako su uputili čak 26 udaraca ka golu Burnlija koji je fenomenalno čuvao nekadašnji član Junajteda Tom Hiton. U prvom poluvremenu isključen je menadžer domaćih Žoze Murinjo koji je bio nezadovoljan zbog, po njegovom mišljenju, nedosuđenog penala za "đavole". Junajted je meč okončao sa desetoricom jer je u 68. minutu isključen Ander Erera zbog drugog žutog kartona.

Za razliku od "đavola", svi ostali favoriti su ostvarili pobede danas. Arsenal je predvođen dvostrukim strelcima, Aleksisom Sančezom i rezervistom Olivijeom Žiruom, deklasirao Sanderlend koji je ostvario najgori klupski start u Premijer ligi. Predvođen dvostrukim strelcem Serhiom Aguerom, koji je upisao i asistenciju, Mančester siti je kao gost pregazio VBA. Aleksandar Kolarov je odigrao ceo meč i dobio žuti karton. Liverpul je bez Marka Grujića (nije bio ni na klupi) pobedio kao gost Kristal palas 4:2 čime je nastavio da beleži neočekivano dobre rezultate ove sezone. Domaći su, čini se opravdano, bili ljuti na sudiju koji je napravio nekoliko grešaka na njihovu štetu.

Juventus je u velikom derbiju Serije A pobedio Napoli 2:1, a heroj pobede bio je Gonzalo Iguain. Argentinac, do jula član Napolija, je postigao pobedonosni gol, ali nije hteo da ga slavi iako je "staroj dami" doneo izuzetno važne bodove u pohodu ka osvajanju šeste uzastopne titule. Juve je poveo preko Leonarda Bonućija u 50. minutu, posle katastrofalne greške defanzivca Napolija, a samo četiri kasnije izjednačio je Hose Kaljehon. Srpski reprezentativac Nikola Maksimović je veliki derbi posmatrao sa klupe za rezerve gostiju iz Napulja.

Fjorentina je minimalno slavila u Bolonji, a ceo meč za "ljubičaste" odigrao je Nenad Tomović, koji je zaradio i javnu opomenu u finišu meča.