СИТИ ЈУРИ ТРИПЛУ КРУНУ: Марез хет-триком довео Пепову чету на корак од трофеја

22.04.2023. 19:51
Pep Gvardiola
Пеп Гвардиола / Извор: Реутерс

Рутински тријумф.

Фудбалери Манчестер ситија су се пласирали у финале ФА Купа, пошто су на Вемблију победили Шефилд јунајтед резултатом 3:0, уз хет-трик Ријада Мареза.

КИША ГОЛОВА НА ЕНФИЛДУ: Ливерпул се НАМУЧИО са ”Шумарима”

ПАРТИЗАНУ УГРОЖЕНО И ЧЕТВРТО МЕСТО: Војводина стигла црно-беле на табели

У ДОРТМУНДУ ТРЉАЈУ РУКЕ: Бајерн КИКСНУО на гостовању!

Гвардиола је супарнику из Чемпионшипа, који ће следеће сезоне скоро па сигурно играти Премијер лигу, супротставио снажан састав, а бриљирао је Алжирац, који је у последње време испао из првих 11 за оне најјаче утакмице.

Он је у 43. минуту реализовао пенал који је изнудио Бернардо Силва и тако покренуо тим.

У 61. минуту је одузео лопту на средини терена, стуштио се ка казненом простору и поред скамењених играча Шефилда послао лопту у мрежу са 12 метара, за 2:0.

Марез је хет-трик комплетирао у 66. минуту. Грилиш га је упослио са леве стране,а он је погодио ударцем са неких 13 метара, за 3:0.

Сити ће се у финалу састати са бољим из дуела између Манчестер јунајтеда и Брајтона, који је састају сутра такође на Вемблију.

Како ствари стоје изабраници Пепа Гвардиоле могу до три трофеја, будући да су у најужој конкуренцији и за Премијер лигу, као и елитно европско такмичење где су се пласирали у полуфинале.

"Преузми бесплатно - бонус за спортско клађење 1.000 РСД"