СИТИ ВЛАДА МАНЧЕСТЕРОМ: Халанд и Фоден срушили Јунајтед!

29.10.2023. 18:37
Erling Haland
Ерлинг Халанд / Извор: Реутерс

Сјајан меч за чету Пепа Гвардиоле...

У великом градском дербију Манчестера у оквиру 10. кола енглеске Премијер лиге, фудбалери Ситија убедљиво су савладали екипу Јунајтеда на Олд Трафорду резултатом 3:0.

ШУМАРИ ДЕКЛАСИРАНИ НА ЕНФИЛДУ: Ливерпул три пута тресао мрежу! Лукићу и друговима бод у Брајтону!FK Liverpul

ЕВЕРТОН СВЕ ДАЉИ ОД ОПАСНЕ ЗОНЕ: Важна победа на гостовањуEverton

ЕВЕРТОН СВЕ ДАЉИ ОД ОПАСНЕ ЗОНЕ: Важна победа на гостовању

МБАПЕ СПАСИЛАЦ ”СВЕТАЦА”: Брест ваљано намучила ПСЖKilijan Mbape

МБАПЕ СПАСИЛАЦ ”СВЕТАЦА”: Брест ваљано намучила ПСЖ

Иако су "грађани" у меч ушли као фаворити, очекивао се ипак жешћи отпор изабраника Ерика тен Хага који никако да ухвати победнички ритам, а разлика у квалитету била је јасна после данашње утакмице.

Први је на мечу запретио Сити и то преко Фодена, да би у 23. минуту због веома несмотреног потеза Хејлунда у судару са Стонсом судија Тирни досудио пенал за госте после асистенције из ВАР собе.

Лопту је на белу тачку наместио Ерлинг Халанд који је у 26. минуту био непогрешив.

Узвратио је Јунајтед који је одличну шансу пропустио у финишу првог полувремена када је ударац Мекотиминија успео да одбрани Едерон, да би на другој страни ствари морао да спашава Онана који је одбранио сјајну прилику Халанду.

Друго полувреме почело је слично као и прво, ударцем Фодена, што је и најавило оно што ће се догодити у 49. минуту када је Ерлинг Халанд одлично реаговао на центаршут Силве и главом савладао немоћног голмана Јунајтеда.

Онана је успевао да сачува свој тим после ударца Грилиша, након тога и Халанда, у међувремену је на другој страни покушао Рашфорд чији је ударац завршио поред гола.

Све је било јасно после 80. минута када је након ударца Родрија лопта стигла до Халанда који је упослио Фила Фодена, а репрезентативцу Енглеске није било тешко да затресе празну мрежу "црвених ђавола".