СПЕКТАКЛ НА ЕТИХАДУ: Кејн ШОКИРАО Гвардиолу, ЗАКУВАЛО се у врху

19.02.2022. 21:30
Hari Kejn
Хари Кејн / Извор: Реутерс

Сјајан меч.

Фудбалери Тотенхема славили су на гостовању Манчестер ситију (3:2) у последњој утакмици суботњег програма 26. кола Премијер лиге.

Дужник плаћа с каматом за највећу квоту на свету

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Преокрет Ливерпула, УПОРНИ Зијеш обрадовао Плавце

УЕФА НЕМА МИЛОСТИ: Одбијена жалба Манчестер ситија

Мало ко је давао икакве шансе тиму Антонија Контеа на Етихаду. Нарочито, после пораза од Вулверхемптона и Саутемптона у претходна два кола.

Међутим Певци су све демантовали, а да ће до изненађења доћи могло се наслутити већ у четвртом минуту, када је Кулушевски на асистенцију Сона донео гостима предност. Грађани су до изједанчења стигли у 33. минуту. На одбијену лопту је налетео Гундогана и послао је у небрањени део мреже.

У наставку прави спектакл. Тотенхем на тачно сат времена игре стиже до новог вођства. Комбинација Сон-Кејн је поново прорадила. Сјајан центаршут Корејца за нападача који је имао лакши део посла да пошаље лопту иза леђа Едерсона са неких седам метара.

Екипа Пепа Гвардиоле се није предавала и до новог поравнања је стигла у 92. минуту, са беле тачке је био присебан Ријад Марез. И таман кад су сви помисли да ће доћи до поделе бодова, шок.

Лопта на крило за Кулушевског, његов центаршут погађа Кејна у главу и капитен енглеске репрезентације доноси велику победу свом тиму.

Овај резултат иде на руку Ливерпулу, који би у случају евентуалне победе у среду (Лидс) у заосталој утакмици пришао Манчестер ситију на само три бода.