СПЕКТАКЛ НА СЕНТ ЏЕЈМС ПАРКУ: Њукасл за 13 минута од 1:3 до 4:3 против Вест Хема

30.03.2024. 16:07
FK Njukastl
ФК Њукастл / Извор: Профимедиа

Фудбалери Њуксла после спектакуларног преокрета савладали су на свом Снет Џејмс Парку Вес Хем са 4:3 (1:2) у оквиру 30. кола Премијер лиге.

Свраке су сјајно почеле утакмице и дошле у вођство већ у шестом минуту голом Александра Исака.

Вест Хем је после примљеног гола преузео иницијативу и на одмор отишао са предношћу. Мајкл Антонио је изједначио на 1:1, да би Лукас Пакета  проиграо Кудуса у десетом минуту надокнаде, а њему није било тешко да погоди за 1:2.

Кад је Џеред Боувен у 48. минуту повисио на 1:3 чинило се да је све готово. Овај резултат био је на снази до 77. минуту кад је кренуо спректакуларни преокрет о коме ће се дуго причати.

Све почело после пенала за Њукасл који је реализовао Исак.

Само шест минута касније, изједначење. Исак је овог пута сјајно програо Харвија Барнса, он је утрчао и лако савладао Фабијанског за 3:3.

И онда, ремек дело Барнса - играо се 90. минут када је Барнс добио лопту, а онда топовским ударцем са 20 метара сместио лопту у мрежу за делиријум на трибинама Сент Џејмс Парка.