СПЕКТАКЛ НА СТАМФОРД БРИЏУ: Шампион Европе био на ивици АМБИСА! Пулишић и Ковачић ПОНИШТИЛИ Салахову ЛЕПОТИЦУ (ВИДЕО)

02.01.2022. 19:35
FK Čelsi
ФК Челси / Извор: Реутерс

Најзадовољнији је Манчестер Сити.

Какав дерби – страшан дерби! Феноменалну утакмицу одиграли су Челси и Ливерпул у Лондону, резултат је био најправеднији 2:2 (2:2), али је било свега што навијачи и публика крај малих екрана тражили: од голова, шанси, узбуђења, ефектних потеза…

На крају, више разлога за задовољство имали су Плавци, обзиром да је Шампион Европе губио на Стамфорд Бриџу са 0:2, али су експресним головима успели да остану непоражени и задрже какве-такве шансе за освајање титуле у Премијер лиги.

КАО НА ИГРИЦИ: Ристић постигао фантастичан гол за Монпеље (ВИДЕО)

ГРОБАРИ СУ ОВО ЧЕКАЛИ: Познато да ли Евертон и Фејса СТИЖУ у Партизан!

СРБИ СРУШИЛИ КРАЉА: Хетафе прекинуо ДОМИНАЦИЈУ Реала, Максимовић промашио ЗИЦЕР (ВИДЕО)

Већ у 5. минуту Ливерпул је могао до вођства, Салах је одлично истрчао у контри, примио лопту и шутирао, али је Менди сјајном интервенцијом сачувао своју мрежу.

Само 120 касније неспретно је желео да испуца Александер-Арнолд, изблокирао га је Хаверц, лопта се у шеснаестерцу одбила Пулишићу који је био као дух испред Келехера, који се пантерском реакцијом бацио и падом у ноге спречио већ виђен гол.

Оно што није Салаху пошло за ногом, исправио је Мане већ у следећем нападу. Играо се 9. минут: Шалоба је у жељи да врати Мендију главом катастрофално интервенисао, Мане је прихватио поклон, заобишао немоћног голмана Челсија и рутински погодио за вођство гостију на Стамфорд Бриџу – 0:1.

Поново се Салах нашао испред Мендија у 22. минуту, опет је погрешила одбрана Плаваца, али је Сенегалац још једном феноменално реаговао и зауставио шут Египћанина који је ишао иза његових леђа.

Правда је исправљена три минута касније, а трећа је била срећа за капитена египатске репрезентације. После сјајног паса Александера-Арнолда, Мо Салах је протутњао поред Маркуса Алонса и мајсторским ударцем изненадио Мендија пославши лопту у прву стативу за – 0:2.

Успео је, ипак, Челси у финишу првог полувремена да смањи резултатски заостатак евроголом Матеа Ковачића. Слободан ударац искоса извео је Алонсо, лопту је испред мреже Редса главом вратио Рудигер, она се одбила до хрватског фудбалера, који је мајсторским ударцем са око 17 метара уз помоћ стативе савладао Келехера. Чекала се из ВАР собе одлука о могућем офсајду, али је после коришћења видео технологије, првобитна одлука судије Ентонија Тејлора остала непромењена – 1:2.

Још се ни гледаоци нису смирили од еуфорије и прославе гола, уследила је нова. За само три минута Плавци су истопили два гола минуса, уахваљујући Кристијану Пулишићу који је побегао Хендерсону и унутар шеснаестерца силовитим ударцем затресао мрежу за ново славље на трибинама – 2:2.

Просто је невероватно шта је Маунт пропустио у четвртом минути судијске надокнаде и већ у следећем атаку шампиона Европе донесе историјски преокрет у само 300 секунди! Севнула је контра домаћина, везиста Челсија се нашао у одличној позицији и шутирао, али је лопта замало прохујала поред Келехерове стативе.

У наставку су наставиле шансе да се смењују на обе стране. Једну од бољих имао је Салах, на асистенцију Жоте, који је са преко 20 метара одлучио да лобује Мендија, али се Сенегалац снашао и парадом на крају ипак осујетио намеру Египћанина.

Заблистао је Келехер у 63. минуту после шута америчког репрезентативца Кристијана Пулишића, који је у паду послао силовито лопту ка његовом голу, али је чувар мреже Ливерпула још боље одреаговао и оставио госте у игри.

Ипак, до краја меча се резултат није променио, па су домаћи играчи задовољнији напустили терен, јер су били на ивици провалије.

Међутим, укупни победник је Манчестер Сити, коме овакав исход највише иде на руку, после спектакуларног тријумфа у дербију са Арсеналом (2:1) и резултатског преокрета на Емиратима.

Све најновије вести о Премијер лиги прочитајте ОВДЕ.

Погледајте како изгледа Олга Каленчуг, новинарка украјинског Шахтјора.