СПЕКТАКЛ У БУНДЕСЛИГИ: Чак 23 гола на пет мечева, лудница у Аугзбургу и Леверкузену

19.08.2023. 18:17
FK Bajer Leverkuzen
ФК Бајер Леверкузен / Извор: Профимедиа

Вече пуно фудбала...

Вратила се Бундеслига и не да није изневерила, него је у првом колу одушевила највеће љубитеље немачког фудбала. Играло се без икаквих калкулација, пуцало је на све стране, а сваки меч је био спектакуларан на свој начин.

МИТРОВИЋ ДОНЕО МИЛИОНЕ ПАРТИЗАНУ!

ЈОШ ЈЕДАН ОДЛАЗАК СА "МАРАКАНЕ": Звезда одредила цену за штопера!

БОМБА: Анри постаје селектор Француске

Спектакуларно је било у Леверкузену где је домаћи Бајер резултатом 3:2 славио против победника Суперкупа Лајпцига.

Одиграо је екипа тренера Ћабија Алонса врхунску утакмицу и показала да ће ове сезоне бити једна од најзабавнијих за гледање у Европи.

Повели су "фармацеути" у 24. минуту када је новајлија Бонифејс асистирао Жеремију Фримпонгу, а Холанђанин затресао мрежу гостију. Дванаест минута касније Бајер је удвостручио предност, гол је постигао штопер Џонатан Та, након што је Хофман сјајно центрирао из корнера.

Није то био крај узбуђењима и головима у првом полувремену. Пет минута пре одласка на одмор Дани Олмо је смањио на 2:1.

Два гола предности разиграном домаћину вратио је најбољи играч "фармацеута" Флоријан Вирц после сјајног убацивања и асистенције брзоногог Фримпонга.

Коначан резултатпоставио је новајлија у дресу Лајпцига нападач Лои Опеда 20 минута пре краја меча. Исти играч имао је колосалну прилику да свом тиму донесе изједначење само неколико минута касније, али је уместо гола погодио стативу.

Чак седам голова видели смо на утакмици Аузгбург - Борусија Менхенгладбах, а на крају је завршено 4:4.