СРБИ СНИМАЈУ ФИЛМ У НБА: Бјелица СТАТИСТА, Боби ПОСМАТРАЧ (ВИДЕО)

07.12.2016. 08:55
Nemanja Bjelica
Немања Бјелица / Извор: Профимедиа

Одиграно шест мечева у елитној лиги.

Кошакаши Минесоте поражени су на свом терену од Сан Антонио Спарса 105:91, уписавши 14. пораз у сезони, док је тим из Тексаса стигао до 17. победе, 13 узастопне на гостовањима.

ДРУГА СТРАНА МЕДАЉЕ: Евролига је ОВО прогласила за НАЈСМЕШНИЈЕ, а ту је и један Србин (ВИДЕО)

Српски репрезентативац Немања Бјелица провео је на терену десет минута и за то време убацио је пет поена (1/2 за два, 1/2 за три) и остварио једну асистенцију.

Најбољи код домаћина био еј Зек Лавин са 25 поена и три скока, а истакли су се још Ђорђи Диенг са 16 поена и девет ухваћених лопти, односно резервиста Крис Дан са 15 поена.

КО ЋЕ НА ЦРТУ ШАМПИОНКАМА? Кошаркашице Србије чекају противнике, а не МОГУ против ОВИХ екипа (ФОТО)

С друге стране, госте је предводио сјајни Каваи Ленард са 31 поеном (9/12 за два, 2/3 за три), четири асистенције и две украдене. Резервиста Пети Милс додао је 15 поена, пет асистенција и четири скока, док су Кајл Annderson и По Гасол додали по 11, с тим да је шпански ветеран ухватио и седам лопти.

Српски интернационалац Бобан Марјановић преседео је још један меч на клупи Пистонса, у чијим редовима је предњачио Тобиас Херис са 22 поенма, Андре Драмонд је постигао 15, уз 10 скокова и 3 блокаде, Маркус Морис 13, Кенмтавијус Колдвел Попу 12...

Тим из Мичигена је доминирао у првом полувремену, у којем је имао и 17 поена предности (49:32), међутим, Булси су се вратили и почетком последњег периода потпуно преокренули резултат (75:71).

пак, у одлучујућих 12 минута, Драмонд и друштво су средили своје редове и и серијом 18:4 дефинитивно преломили меч.

Код гостију Џими Батлер је забележио 32 поена (11-21 из игре, 0-4 за три), Двејн Вејд 19, уз 7 асистенција, а Никола Миротић 5 поена и 6 скокова.