SRBI SNIMAJU FILM U NBA: Bjelica STATISTA, Bobi POSMATRAČ (VIDEO)

07.12.2016. 08:55
Nemanja Bjelica
Nemanja Bjelica / Izvor: Profimedia

Odigrano šest mečeva u elitnoj ligi.

Košakaši Minesote poraženi su na svom terenu od San Antonio Sparsa 105:91, upisavši 14. poraz u sezoni, dok je tim iz Teksasa stigao do 17. pobede, 13 uzastopne na gostovanjima.

DRUGA STRANA MEDALJE: Evroliga je OVO proglasila za NAJSMEŠNIJE, a tu je i jedan Srbin (VIDEO)

Srpski reprezentativac Nemanja Bjelica proveo je na terenu deset minuta i za to vreme ubacio je pet poena (1/2 za dva, 1/2 za tri) i ostvario jednu asistenciju.

Najbolji kod domaćina bio ej Zek Lavin sa 25 poena i tri skoka, a istakli su se još Đorđi Dieng sa 16 poena i devet uhvaćenih lopti, odnosno rezervista Kris Dan sa 15 poena.

KO ĆE NA CRTU ŠAMPIONKAMA? Košarkašice Srbije čekaju protivnike, a ne MOGU protiv OVIH ekipa (FOTO)

S druge strane, goste je predvodio sjajni Kavai Lenard sa 31 poenom (9/12 za dva, 2/3 za tri), četiri asistencije i dve ukradene. Rezervista Peti Mils dodao je 15 poena, pet asistencija i četiri skoka, dok su Kajl Annderson i Po Gasol dodali po 11, s tim da je španski veteran uhvatio i sedam lopti.

Srpski internacionalac Boban Marjanović presedeo je još jedan meč na klupi Pistonsa, u čijim redovima je prednjačio Tobias Heris sa 22 poenma, Andre Dramond je postigao 15, uz 10 skokova i 3 blokade, Markus Moris 13, Kenmtavijus Koldvel Popu 12...

Tim iz Mičigena je dominirao u prvom poluvremenu, u kojem je imao i 17 poena prednosti (49:32), međutim, Bulsi su se vratili i početkom poslednjeg perioda potpuno preokrenuli rezultat (75:71).

pak, u odlučujućih 12 minuta, Dramond i društvo su sredili svoje redove i i serijom 18:4 definitivno prelomili meč.

Kod gostiju Džimi Batler je zabeležio 32 poena (11-21 iz igre, 0-4 za tri), Dvejn Vejd 19, uz 7 asistencija, a Nikola Mirotić 5 poena i 6 skokova.