ШТА УЧИНИ, ЦРНИ ТОМАСЕ? Тухелова чета поражена, сад Борусија има титулу У СВОЈИМ РУКАМА

20.05.2023. 20:37
FK Bajern Minhen
ФК Бајерн Минхен / Извор: Реутерс

Све лоше је постало још горе откако је отишао Нагелсман.

У дербију 37. кола Бундеслиге РБ Лајпциг је на Алијанц Арени савладао минхенски Бајерн 3:1 и тако додатно закувао трку за титулу.

СВЕ ЈЕ ГОТОВО! АРСЕНАЛ ПАО И У НОТИНГЕМУ: Манчестер сити је шампион Енглеске

УЗАЛУД ПОГОДАК ДАРКА ЛАЗОВИЋА: Верона изгубила од Аталанте - тотални преокрет (ВИДЕО)

СКАНДАЛ У КРАГУЈЕВЦУ: Хулиган ударио Борјана док се сликао са децом (ФОТО)

Бајерн је повео голом Гнабрија у 25. минуту.

Потпуни преокрет је настао у другом делу. Лајмер је изједначио у 65. минуту, Нкунку је из пенала у 76. минуту преокренуо резултат, а тачку на меч ставио Собослаи у 86. минуту, такође из пенала.

Лајпциг је овом победом стигао до 63 бода и коло пре краја осигурао учешће у Лиги шампиона наредне сезоне.

Бајерн је остао први са 68 бодова. Баварци имају бод више, али и утакмицу више у односу на Борусију из Дортмунда.

"Милионери" у недељу гостују 14. пласираном Аугсбургу и у случају тријумфа стекли би два бода предности уочи последњег кола.

У последњем колу Борусија дочекује Мајнц, док Бајерн гостује Келну.

Бајерн је освојио последњих десет Бундеслига у низу, а последњи пут је Борусија била првак у сезони 2011/12.

БОНУС ГАЛЕРИЈА: Погледајте како изгледа британска спортска новинарка Лејла Ана Ли.