СТАНКОВИЋ ЈУНИОР ДОВЕО СРБИЈУ НА КОРАК ОД ШАМПИОНАТА ЕВРОПЕ: Син тренера Звезда са два потеза у финишу донео бод Орлићима

26.03.2022. 15:20
Aleksandar Stanković
Александар Станковић / Извор: МН Press

Добар резултат.

Фудбалска кадетска репрезентација Србије освојила је бод на гостовању Словенији (2:2) и тако се приближила пласману на Европско првенство које се ове године одржава у Израелу.

МИХА САЗВАО ХИТНУ КОНФЕРЕНЦИЈУ: Леукемија је храбра кад хоће опет са мном да се бори (ВИДЕО)

Србин други најстарији тренер планете

МИЉЕНИК ДЕЛИЈА ПРИЗНАО: Звезда је морала да ме прода да би ПРЕЖИВЕЛА, хтео сам да останем

У 53. минуту домаћа селекција водила са 2:0, али изабраници Радована Кривокапића су успели да стигну резултат.

У трећем минуту надокнаде првог полувремена Словенију је у предност довео Тине Чук, да би у осмом минуту наставка на 2:0 повисио Оскар Кватерник.

Кадети Србије се нису предавали и у 84. минуту су успели да смање предност ривала поготком Милана Мајсторовића на асистенцију Александра Станковића.

Бод је донео управо син Дејана Станковића је у шестом минуту надокнаде погодио за 2:2 и тако понео епетит јунака утакмице.

Србија сада има четири бода, баш колико и Словенија и те две селекције деле прво место. На Европски шампионат ће се пласирати првопласиране селекције из осам група, као и седам најбољих другопласираних.

Да би се кадети пласирали у Израел потребна им је победа у трећој рунди против Велса у гостима, а треба истаћи да је Словенија у првом мечу савладала као домаћин велшку репрезентацију са 5:0. Чак и у случају да не остваре тријумф, већ да освоје само један бод, постоји шанса да се кадетска селекција пласира на Европско првенство.

Тако да се може рећи да смо на кроак од пласмана на завршни турнир.