STANKOVIĆ JUNIOR DOVEO SRBIJU NA KORAK OD ŠAMPIONATA EVROPE: Sin trenera Zvezda sa dva poteza u finišu doneo bod Orlićima

26.03.2022. 15:20
Aleksandar Stanković
Aleksandar Stanković / Izvor: MN Press

Dobar rezultat.

Fudbalska kadetska reprezentacija Srbije osvojila je bod na gostovanju Sloveniji (2:2) i tako se približila plasmanu na Evropsko prvenstvo koje se ove godine održava u Izraelu.

MIHA SAZVAO HITNU KONFERENCIJU: Leukemija je hrabra kad hoće opet sa mnom da se bori (VIDEO)

Srbin drugi najstariji trener planete

MILJENIK DELIJA PRIZNAO: Zvezda je morala da me proda da bi PREŽIVELA, hteo sam da ostanem

U 53. minutu domaća selekcija vodila sa 2:0, ali izabranici Radovana Krivokapića su uspeli da stignu rezultat.

U trećem minutu nadoknade prvog poluvremena Sloveniju je u prednost doveo Tine Čuk, da bi u osmom minutu nastavka na 2:0 povisio Oskar Kvaternik.

Kadeti Srbije se nisu predavali i u 84. minutu su uspeli da smanje prednost rivala pogotkom Milana Majstorovića na asistenciju Aleksandra Stankovića.

Bod je doneo upravo sin Dejana Stankovića je u šestom minutu nadoknade pogodio za 2:2 i tako poneo epetit junaka utakmice.

Srbija sada ima četiri boda, baš koliko i Slovenija i te dve selekcije dele prvo mesto. Na Evropski šampionat će se plasirati prvoplasirane selekcije iz osam grupa, kao i sedam najboljih drugoplasiranih.

Da bi se kadeti plasirali u Izrael potrebna im je pobeda u trećoj rundi protiv Velsa u gostima, a treba istaći da je Slovenija u prvom meču savladala kao domaćin velšku reprezentaciju sa 5:0. Čak i u slučaju da ne ostvare trijumf, već da osvoje samo jedan bod, postoji šansa da se kadetska selekcija plasira na Evropsko prvenstvo.

Tako da se može reći da smo na kroak od plasmana na završni turnir.