КАКАВ УВОД ЗА ДЕРБИ: Звездина тројка, Боаћи два пута, серија промашаја и два црвена... (ВИДЕО)

25.02.2017. 14:51
Ričmond Boaći
Ричмонд Боаћи / Извор: Фото: crvenazvezdafk.com

Премијерна утакмица 23. кола Суперлиге одиграна у Бачкој Паланци.

Фудбалери Црвене звезде остварили су и другу победу у пролећном делу сезоне у Суперлиги. У 23. колу, екипа Миодрага Божовића савладала је Бачку у Бачкој Паланци, резултатом 3:0. Голове за црвено-беле, дао је Ричмонд Боаћи (у првом полувремену), као и Лука Аџић, али треба рећи и да је Гањанин у првих 45 минута промашио две стоодстотне прилике. Не сме да се забораве ни два искључења играча Бачке (Клисура и Мацановић), али је до тада Звезда већ водила са 2:0. У сваком случају, памти се победа, и на тај начин првопласирана Звезда је направила добру увертиру, за Вечити дерби са Партизаном, следећег викенда.

Божовић је на почетку меча извео истих 11, као и на премијери против Новог Пазара (више прочитајте ОВДЕ), с тим да су у протоколу били Славољуб Срнић и Немања Милић. После уводне шансе за домаћина, повели су гости голом Ричмонда Боаћија. У 5. минуту, лопта је ишла од Дамијена ле Талека, до Гелора Канге, па до новајлије у Звезди. Боаћи је погодио за 1:0 и најавио тријумф (више прочитајте ОВДЕ). А, онда је уследила серија промашаја играча Звезде, али и одбрана (данас одличног) голмана Бачке Ивана Коновалова. Није Боаћи искористио две велике прилике (прочитајте ОВДЕ), али и Дамијен ле Талек.

У 35. и 36. минуту, изгледне прилике нису користили Душан Анђелковић и Марко Петковић, али је веома брзо све надокнадио Боаћи. У 38. минуту, нападач црвено-белих је искористио одличан пас Канге. Завршница је била рутинска. На полувреме се отишло са резултатом 2:0, а у наставку меча поново је било занимљиво.

За разлику од Божовића, на почетку другог полувремена, Зоран Говедарица је направио измену и уместо Марка Видовића увео Дарка Бошковића. А у 51. минуту пенал за Звезду, после дуела Марка Клисуре и Ле Талека. Одговорност је преузео Мичел Доналд и погодио стативу, али је Бачка остала без Клисуре који је добио други жути картон због поменутог прекршаја.

Мацановић је у 65. минуту добио други жути картон, па је домаћин наставио без двојице. После прекршаја над Срђаном Плавшићем, Страхиња Мацановић је демонстративно бацио лопту, а судија Милан Илић је показао други жути картон.

У 67. минуту, у игру су ушли повратник Ненад Милијаш и дебитант Немања Милић, као и Весељко Тривуновић (уместо Макарића), а пет минута касније уместо Џона Руиза ушао је Лука Аџић. У 84. минуту, Милијаш је покушао из слободног ударца, али је Коновалов опет одлично реаговао. И опет спасио свој тим. Добру прилику у самој завршници имала је и Бачка, али је није искористила. Онда је уследила казна, у виду прелепог гола Аџића, у судијској надокнади.

У недељу, у 13 часова, на помоћном терену стадиона "Рајко Митић" биће одиграна пријатељска утакмица са екипом Мокре Горе (више прочитајте ОВДЕ), а Божовић ће прилику дати играчима са мањом минутажом. А, онда 4. марта, у 24. колу следи Вечити дерби, са Партизаном. Бачка ће следећег викенда гостовати Металцу.

БАЧКА - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:3

СТРЕЛЦИ: Боаћи у 5. и 38, Аџић у 90 2. минуту

СТАДИОН: "Славко Малетин Вава" (Бачка Паланка)

СУДИЈА: Милан Илић

ЦРВЕНИ КАРТОН: Клисура, Мацановић (Бачка)

БАЧКА: Коновалов, Николић, Илић, Клисура, Видовић (од 46. Бошковић), Балабановић, Макарић (од 67. Тривуновић), Луковић, Степановић, Мацановић, Чековић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Манојловић, Петковић, Фримпонг, Александар Луковић, Анђелковић, Ле Талек, Доналд (од 67. Милијаш), Плавшић (од 67. Милић), Канга, Руиз (од 72. Аџић), Боаћи.

ОВДЕ прочитајте више вести о црвено-белима.