KAKAV UVOD ZA DERBI: Zvezdina trojka, Boaći dva puta, serija promašaja i dva crvena... (VIDEO)

25.02.2017. 14:51
Ričmond Boaći
Ričmond Boaći / Izvor: Foto: crvenazvezdafk.com

Premijerna utakmica 23. kola Superlige odigrana u Bačkoj Palanci.

Fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su i drugu pobedu u prolećnom delu sezone u Superligi. U 23. kolu, ekipa Miodraga Božovića savladala je Bačku u Bačkoj Palanci, rezultatom 3:0. Golove za crveno-bele, dao je Ričmond Boaći (u prvom poluvremenu), kao i Luka Adžić, ali treba reći i da je Ganjanin u prvih 45 minuta promašio dve stoodstotne prilike. Ne sme da se zaborave ni dva isključenja igrača Bačke (Klisura i Macanović), ali je do tada Zvezda već vodila sa 2:0. U svakom slučaju, pamti se pobeda, i na taj način prvoplasirana Zvezda je napravila dobru uvertiru, za Večiti derbi sa Partizanom, sledećeg vikenda.

Božović je na početku meča izveo istih 11, kao i na premijeri protiv Novog Pazara (više pročitajte OVDE), s tim da su u protokolu bili Slavoljub Srnić i Nemanja Milić. Posle uvodne šanse za domaćina, poveli su gosti golom Ričmonda Boaćija. U 5. minutu, lopta je išla od Damijena le Taleka, do Gelora Kange, pa do novajlije u Zvezdi. Boaći je pogodio za 1:0 i najavio trijumf (više pročitajte OVDE). A, onda je usledila serija promašaja igrača Zvezde, ali i odbrana (danas odličnog) golmana Bačke Ivana Konovalova. Nije Boaći iskoristio dve velike prilike (pročitajte OVDE), ali i Damijen le Talek.

U 35. i 36. minutu, izgledne prilike nisu koristili Dušan Anđelković i Marko Petković, ali je veoma brzo sve nadoknadio Boaći. U 38. minutu, napadač crveno-belih je iskoristio odličan pas Kange. Završnica je bila rutinska. Na poluvreme se otišlo sa rezultatom 2:0, a u nastavku meča ponovo je bilo zanimljivo.

Za razliku od Božovića, na početku drugog poluvremena, Zoran Govedarica je napravio izmenu i umesto Marka Vidovića uveo Darka Boškovića. A u 51. minutu penal za Zvezdu, posle duela Marka Klisure i Le Taleka. Odgovornost je preuzeo Mičel Donald i pogodio stativu, ali je Bačka ostala bez Klisure koji je dobio drugi žuti karton zbog pomenutog prekršaja.

Macanović je u 65. minutu dobio drugi žuti karton, pa je domaćin nastavio bez dvojice. Posle prekršaja nad Srđanom Plavšićem, Strahinja Macanović je demonstrativno bacio loptu, a sudija Milan Ilić je pokazao drugi žuti karton.

U 67. minutu, u igru su ušli povratnik Nenad Milijaš i debitant Nemanja Milić, kao i Veseljko Trivunović (umesto Makarića), a pet minuta kasnije umesto Džona Ruiza ušao je Luka Adžić. U 84. minutu, Milijaš je pokušao iz slobodnog udarca, ali je Konovalov opet odlično reagovao. I opet spasio svoj tim. Dobru priliku u samoj završnici imala je i Bačka, ali je nije iskoristila. Onda je usledila kazna, u vidu prelepog gola Adžića, u sudijskoj nadoknadi.

U nedelju, u 13 časova, na pomoćnom terenu stadiona "Rajko Mitić" biće odigrana prijateljska utakmica sa ekipom Mokre Gore (više pročitajte OVDE), a Božović će priliku dati igračima sa manjom minutažom. A, onda 4. marta, u 24. kolu sledi Večiti derbi, sa Partizanom. Bačka će sledećeg vikenda gostovati Metalcu.

BAČKA - CRVENA ZVEZDA 0:3

STRELCI: Boaći u 5. i 38, Adžić u 90+2. minutu

STADION: "Slavko Maletin Vava" (Bačka Palanka)

SUDIJA: Milan Ilić

CRVENI KARTON: Klisura, Macanović (Bačka)

BAČKA: Konovalov, Nikolić, Ilić, Klisura, Vidović (od 46. Bošković), Balabanović, Makarić (od 67. Trivunović), Luković, Stepanović, Macanović, Čeković.

CRVENA ZVEZDA: Manojlović, Petković, Frimpong, Aleksandar Luković, Anđelković, Le Talek, Donald (od 67. Milijaš), Plavšić (od 67. Milić), Kanga, Ruiz (od 72. Adžić), Boaći.

OVDE pročitajte više vesti o crveno-belima.