СУПЕРЛИГА: Рутинска победа Звезде против Напретка! Декија брине пети везани промашен пенал (ВИДЕО)

14.03.2020. 17:30 21:21
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Црвено-бели доминирали тереном.

Фудбалери Црвене звезде савладали су Напредак на стадиону "Рајко Митић" резултатом 2:0 у утакмици 26. кола Суперлиге Србије. Црвено-беле је у вођство довео Томане у 22. минуту, а пет минута касније је прилику да удвостручи предност свог тима пропустио Радован Панков који је погодио пречку из пенала. Ипак, други гол за екипу Дејана Станковића дао је Жељко Гаврић коме је то био првенац у сениорском фудбалу у осмом минуту другог полувремена, после сјајног дуплог паса са Вељком Николићем, а коначан резултат је поставио Мирко Иванић два минута пре краја меча.

Иначе, промашени једанаестерац Панкова је пети везани који су пропустили фудбалери шампиона Србије. Пре њега, са беле тачке нису успели да се упишу у стрелце Ел Фарду Бен против Чукаричког на пролећној премијери, Милан Павков и Ричмонд Боаћи на припремама у Турској, као и Томане у последњем колу групне фазе Лиге шампиона против Олимпијакоса.

ИСПИСАО ИСТОРИЈУ: Бен постао НАЈПЛАЋЕНИЈИ фудбалер Звезде, познати сви ДЕТАЉИ, а тек БОНУСИ... (ВИДЕО)

ИМА СЕ, МОЖЕ СЕ: Бивши играч Црвене звезде КУПУЈЕ клуб у Русији

ГОТОВО СА КОШАРКОМ НА ЈАДРАНУ: Партизан ИСПРЕД Звезде на крају сезоне!

Ток меча можете прочитати у наставку.

КРАЈ!
Црвена звезда побеђује резултатом 3:0!
88. минут:
ГОЛ 3:0! Мирко Иванић увећава предност Црвене звезде. Везиста црвено-белих је одлично реаговао после додавања Бена и сместио је лопту у мрежу.
81. минут:
Бен је заврнуо лопту у шеснаестерац, тамо се нашао Иванић, али је био непрецизан.
79. минут:
Последња измена на утакмици. Матео Гарсија је заменио Жељка Гаврића.
78. минут:
Бен је шутирао из слободног ударца, али преко гола.
74. минут:
Покушао је Јовичић, али се још једном истакао Кордић. После тога је извршена последња измена у екипи Напретка, Мирослав Бјелош је заменио Александра Десанчића.
69. минут:
Мирко Иванић је заменио Његоша Петровића.
62. минут:
Шутирао је Његош Петровић са велике удаљености, али је голман Кордић одбио лопту у корнер.
61. минут:
Нова измена у Напретку. Милош Мијић је заменио Јована Маркоског.
58. минут:
Одбрамбена измена Дејана Станковића који је убацио Бранка Јовичића уместо Милана Павкова.
53. минут:
ГОЛ 2:0! Савршен дупли пас Гаврића и Николића после ког је Гаврић матирао Кордића. Био је то првенац Звездиног левог крила у сениорском фудбалу.
51. минут:
Вељко Николић је шутирао са нешто више од 20 метара, али право у Кордића.
46. минут:
Велика шанса за Павкова који у два наврата није савладао голмана Кордића.
46. минут:
Почело је друго полувреме, а у паузи је тренер Напретка Иван Бабић направио прву измену. На терену је бивши играч Црвене звезде Ненад Гаврић који је заменио Милана Вушуровића.
ПОЛУВРЕМЕ:
Црвена звезда води резултатом 1:0.
45. минут:
Шутирао је Гаврић из слободног ударца, али је Кордић био сигуран.
40. минут:
Нови покушај Гаврића, али лопта пролази поред стативе.
37. минут:
Одличан шут Гаврића са дистанце, али и одлична одбрана Кордића.
32. минут:
Шутирао је Вељко Николић, али је голман Кордић био сигуран.
30. минут:
Жути картон је добио Коста Алексић због ударања лактом Његоша Петровића.
27. минут:
Панков погађа пречку из пенала! Остаје 1:0.

Radovan Pankov
Радован Панков / Извор: МН Press

26. минут:
Пенал за Звезду! Митар Чуковић је оборио Томанеа, а Јован Шегрт је показао на белу тачку. Том приликом је дефанзивац Крушевљана јавно опоменут.
22. минут:
ГОЛ 1:0! Томане доноси предност црвено-белима! Жељко Гаврић је извео корнер, Павков је главом пребацио лопту са прве стативе у срце шесанетсерца, а тамо се нашао Португалац који је погодио мрежу Напретка.
20. минут:
Феноменалан центаршут Марка Гобељића који је у трепавицу погодио Томанеа, Португалац је шутирао главом, али је изврсно реаговао голман гостију Марко Кордић.
14. минут:
Миран период игре на Маракани.
6. минут:
Ухватио је Гобељић волеј после корнера, али је лопта отишла далеко од оквира гола.
3. минут:
Покушао је Милан Павков, али непрецизно.
1. минут:
Утакмица је почела.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - НАПРЕДАК 3:0

СТАДИОН: Рајко Митић (Београд)

СУДИЈА: Јован Шегрт (Београд)

СТРЕЛЦИ: Томане 22, Гаврић 53, Иванић 88.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан - Гобељић, Панков, Бабић, Дегенек - Бен, Петровић (од 69. Иванић), Николић, Гаврић (од 79. Гарсија) - Томане, Павков (од 58. Јовичић). Клупа: Поповић, Милуновић, Гајић, Јовичић, Јованчић, Иванић, Гарсија. Тренер: Дејан Станковић.

НАПРЕДАК: Кордић - Обрадовић, Ожеговић, Алексић, Стевић - Маркоски (од 61. Мијић), Вушуровић (од 46. Гаврић), Илић, Десанчић (од 74. Бјелош), Пајовић - Ћуковић. Клупа: Андријанић, Лакић-Пешић, Ескић, Гаврић, Бјелош, Мијић, Аксентијевић. Тренер: Иван Бабић.

Јавор - Чукарички 2:2

(Петковић п. 31, Рогач 51. - Ндиаје 44, Тедић 88.)

Младост - Инђија 2:1

(Крајишник 29, Павловић 85. - Чермељ 38.)

Раднички - Мачва 3:1

(Ђорђевић 19, Стевановић 51, Чумић 75. - Божић 22.)

Спартак - Војводина 0:0

Црвена звезда - Напредак 3:0

(Томане 22, Гаврић 53, Иванић 88.)

Пролетер - Рад 5:0

(Радиновић п. 30, Миросављев 51, Бабић 53, Јоковић 66, Рушевић 90.)

Погледајте како изгледа Фабиола Парало, девојка фудбалера Лага Жуниора.

ПОЗНАТИ ТРЕНЕР НЕМА ДИЛЕМУ: Прекините АБА лигу, шампиони треба да буду Партизан и Игокеа! (ФОТО)

ОСЕЋА СЕ ДОБРО: Шакота оперисан у Атини

ТРАГЕДИЈА КОНОРА МЕКГРЕГОРА: Вирус корона му узео блиског члана породице!