21°C
29.04.2024.
117.1527
109.2537

SUPERLIGA: Rutinska pobeda Zvezde protiv Napretka! Dekija brine peti vezani promašen penal (VIDEO)

14.03.2020. 17:30 21:21
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Crveno-beli dominirali terenom.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Napredak na stadionu "Rajko Mitić" rezultatom 2:0 u utakmici 26. kola Superlige Srbije. Crveno-bele je u vođstvo doveo Tomane u 22. minutu, a pet minuta kasnije je priliku da udvostruči prednost svog tima propustio Radovan Pankov koji je pogodio prečku iz penala. Ipak, drugi gol za ekipu Dejana Stankovića dao je Željko Gavrić kome je to bio prvenac u seniorskom fudbalu u osmom minutu drugog poluvremena, posle sjajnog duplog pasa sa Veljkom Nikolićem, a konačan rezultat je postavio Mirko Ivanić dva minuta pre kraja meča.

Inače, promašeni jedanaesterac Pankova je peti vezani koji su propustili fudbaleri šampiona Srbije. Pre njega, sa bele tačke nisu uspeli da se upišu u strelce El Fardu Ben protiv Čukaričkog na prolećnoj premijeri, Milan Pavkov i Ričmond Boaći na pripremama u Turskoj, kao i Tomane u poslednjem kolu grupne faze Lige šampiona protiv Olimpijakosa.

ISPISAO ISTORIJU: Ben postao NAJPLAĆENIJI fudbaler Zvezde, poznati svi DETALJI, a tek BONUSI... (VIDEO)

IMA SE, MOŽE SE: Bivši igrač Crvene zvezde KUPUJE klub u Rusiji

GOTOVO SA KOŠARKOM NA JADRANU: Partizan ISPRED Zvezde na kraju sezone!

Tok meča možete pročitati u nastavku.

KRAJ!
Crvena zvezda pobeđuje rezultatom 3:0!
88. minut:
GOL 3:0! Mirko Ivanić uvećava prednost Crvene zvezde. Vezista crveno-belih je odlično reagovao posle dodavanja Bena i smestio je loptu u mrežu.
81. minut:
Ben je zavrnuo loptu u šesnaesterac, tamo se našao Ivanić, ali je bio neprecizan.
79. minut:
Poslednja izmena na utakmici. Mateo Garsija je zamenio Željka Gavrića.
78. minut:
Ben je šutirao iz slobodnog udarca, ali preko gola.
74. minut:
Pokušao je Jovičić, ali se još jednom istakao Kordić. Posle toga je izvršena poslednja izmena u ekipi Napretka, Miroslav Bjeloš je zamenio Aleksandra Desančića.
69. minut:
Mirko Ivanić je zamenio Njegoša Petrovića.
62. minut:
Šutirao je Njegoš Petrović sa velike udaljenosti, ali je golman Kordić odbio loptu u korner.
61. minut:
Nova izmena u Napretku. Miloš Mijić je zamenio Jovana Markoskog.
58. minut:
Odbrambena izmena Dejana Stankovića koji je ubacio Branka Jovičića umesto Milana Pavkova.
53. minut:
GOL 2:0! Savršen dupli pas Gavrića i Nikolića posle kog je Gavrić matirao Kordića. Bio je to prvenac Zvezdinog levog krila u seniorskom fudbalu.
51. minut:
Veljko Nikolić je šutirao sa nešto više od 20 metara, ali pravo u Kordića.
46. minut:
Velika šansa za Pavkova koji u dva navrata nije savladao golmana Kordića.
46. minut:
Počelo je drugo poluvreme, a u pauzi je trener Napretka Ivan Babić napravio prvu izmenu. Na terenu je bivši igrač Crvene zvezde Nenad Gavrić koji je zamenio Milana Vušurovića.
POLUVREME:
Crvena zvezda vodi rezultatom 1:0.
45. minut:
Šutirao je Gavrić iz slobodnog udarca, ali je Kordić bio siguran.
40. minut:
Novi pokušaj Gavrića, ali lopta prolazi pored stative.
37. minut:
Odličan šut Gavrića sa distance, ali i odlična odbrana Kordića.
32. minut:
Šutirao je Veljko Nikolić, ali je golman Kordić bio siguran.
30. minut:
Žuti karton je dobio Kosta Aleksić zbog udaranja laktom Njegoša Petrovića.
27. minut:
Pankov pogađa prečku iz penala! Ostaje 1:0.

Radovan Pankov
Radovan Pankov / Izvor: MN Press

26. minut:
Penal za Zvezdu! Mitar Čuković je oborio Tomanea, a Jovan Šegrt je pokazao na belu tačku. Tom prilikom je defanzivac Kruševljana javno opomenut.
22. minut:
GOL 1:0! Tomane donosi prednost crveno-belima! Željko Gavrić je izveo korner, Pavkov je glavom prebacio loptu sa prve stative u srce šesanetserca, a tamo se našao Portugalac koji je pogodio mrežu Napretka.
20. minut:
Fenomenalan centaršut Marka Gobeljića koji je u trepavicu pogodio Tomanea, Portugalac je šutirao glavom, ali je izvrsno reagovao golman gostiju Marko Kordić.
14. minut:
Miran period igre na Marakani.
6. minut:
Uhvatio je Gobeljić volej posle kornera, ali je lopta otišla daleko od okvira gola.