СУПЕРЛИГА: Моћна Звезда прегазила Пролетер пред плеј-оф (ВИДЕО)

07.04.2019. 20:13
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Црвено-бели показали класу.

У последњој утакмици регуларног дела Суперлиге Србије фудбалери Црвене звезде су на домаћем терену савладали Пролетер резултатом 4:0. Једини гол у првом полуврмену постигао је Ричмонд Боаћи у 35. минуту, али су у наставку црвено-бели одиграли сјајно и головима Марина, Иванића и поново Боаћија дошли су до убедљивог тријумфа.

ПЛЕЈ-ОФ АБА ЛИГЕ: Пораз Звезде у Славонском Броду, титула Цибони (ФОТО)

ВЕСТ КОЈУ ДЕЛИЈЕ ЧЕКАЈУ: Познато да ли ће Звезда играти финале АБА лиге у Пиониру! (ФОТО)

ТОТАЛНО ЈЕ ПОБЕСНЕО! Ево како се Милан Калинић обрачунао са навијачем (ВИДЕО)

Дешавања са стадиона "Рајко Митић" можете пратити из минута у минут на порталу Србија Данас.

КРАЈ:
Утакмица је завршена резултатом 4:0!
89. минут:
Покушао је Бен из даљине, али слабо па је Елесин без проблема интервенисао.
82. минут:
На терену је и Ненад Милијаш уместо Мирка Иванића.
82. минут:
ГОЛ 4:0! Други гол Ричмонда Боаћија. Сјајна акција Црвене звезде, прво је Јовичић проиграо Гобељића који је одлично убацио лопту у срце шеснаестерца, а на правом месту је био Боаћи и послао је лопту у мрежу.
78. минут:
У екипи Пролетера је на терену Џозеф Овусу Бемпах уместо Предрага Говедарице, као и Душан Плавшић уместо Огњена Митровића.
76. минут:
ГОЛ 3:0! Мирко Иванић је затресао мрежу Пролетера. Гобељић је пробио по десној страни и убацио лопту у средину, Бен ју је проследио за Иванића, а овоме није било тешко да је смести у мрежу.
71. минут:
Двострука измена Владана Милојевића. Милан Павков је заменио Дејана Јовељића, а Марко Гобељић је на терену уместо Милана Гајића.
68. минут:
ГОЛ 2:0! Каква мајсторија Марка Марина. Бивши репрезентативац Немачке је прво сломио Танасина, а затим и маестрално лобовао Елесина.
66. минут:
Прву измену на утакмици је направио Драган Радојичић. Слободан Новаковић је заменио Николу Илића.
57. минут:
Покушао је Вујаклија из даљине, али је Борјан био добро постављен.
52. минут:
Статива! Поново је Боаћи био у шанси, али је лопта после његовог ударца са ивице казненог простора погодила само оквир гола.
48. минут:
Велика гужва пред голом Пролетера. Гајић је центрирао, Боаћи шутирао главом, али је голман Елесин успео да заустави лопту на гол линији. Ту се нашао Родић који тај одбитак није реализовао, већ је и његов покушај зауставио чувар мреже гостију.
46. минут:
Почело је друго полувреме, а тренери су одлучили да утакмицу наставе без промена.
ПОЛУВРЕМЕ:
Црвено-бели воде после првих 45 минута минималним резултатом.
45 1. минут:
Нова шанса за Боаћија који је изгурао Ламбулића и лукаво шутирао, али је лопта отишла поред гола.
43. минут:
Покушао је Јовичић са дистанце, али је лопта завршила далеко од оквира гола.
37. минут:
Боаћи је могао да се прослави. Јовељић је одузео лопту Леандру и проиграо је повременог репрезентативца Гане који је имао шансу бољу од пенала, али се обрукао траљавим ударцем директно у голмана.
35. минут:
ГОЛ 1:0! Ричмонд Боаћи је донео предност Црвеној звезди. Центрирао је Бранко Јовичић и у трепавицу је погодио нападача из Гане који је са петерца главом послао лопту у мрежу.
28. минут:
Одличан покушај Боаћија главом, али још боља одбрана Елесин.
24. минут:
Први жути картон на утакмици добио је Леандро Пинто.
21. минут:
Шутирао је Савић после корнера Марина, али непрецизно.
18. минут:
Покушај Танасина из даљине, али високо преко гола.
8. минут:
Корнер изводи Марин, али се гости из Новог Сада бране.
3. минут:
После центаршута Марина, Милуновић изблокиран...
2. минут:
Родић прима лопту на неколико метара од гола, али интервенише одбрана Пролетера.