СУПЕРЛИГА: Пао је и Муслинов рекорд, Звезда четворком увеличала рођенданску журку (ВИДЕО)

09.03.2019. 17:34
FK Crvena zvezda - FK Zemun
ФК Црвена звезда - ФК Земун / Извор: МН Press

Одиграна утакмица 26. кола.

Фудбалери Црвене звезде су уписали нову победу у Суперлиги Србије. Бранилац титуле је у утакмици 26. кола победио Земун (4:0) головима Марка Марина (пенал), Дејана Јовељића, Милана Павкова (пенал) и Милош Златковића (аутогол) и оборио рекорд који је скоро две дедржала генерација Славољуба Муслина. Екипа Владана Милојевића везала је 52 утакмице без пораза (46 победа), али и на леп начин прославила 74. рођендан Спортског друштва. Иначе, и стратег Звезде имао је разлог за дупло славље, пошто је данас прославио 49. рођендан. Црвено-беле већ у среду очекује дуел у четвртфиналу Купа Србије, са Радником.

Како је било из минута у минут прочитајте у наставку текста.

Фудбалери Црвене звезде дочекују екипу Земуна у утакмици 26. кола Суперлиге Србије, на стадиону "Рајко Митић". Дешавања, из минута у минут можете да пратите на порталу Србија Данас

Главни судија је Јован Шегрт.

У претходном мечу, када се играло у Горњој вароши било је 2:1 за Звезду.

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Миливојевић поново стрелац, али то није довољно Паласу (ВИДЕО)

ЛУДИЛО У КИНИ: Пиксијев Гванжу одиграо СПЕКТАКУЛАРАН меч! На крају сви су били НЕЗАДОВОЉНИ (ФОТО)

КРАЈ УТАКМИЦЕ

90 1. минут
Тошески и парада Борјана.
90. минут
Покушава и Вукановић. Ипак хвата лопту Милошевић. Не толико снажан шут.
88. минут
Јовељић главом, али хвата Милошевић.
85. минут
Савић снажно са 35 метара. Преко гола.
74. минут
У Земуну нова измена. Уместо Илића Мркаић. Тренери немају више право на измене. Делије праве ватромет на северној трибини. Симболично у 74. минуту, поводом 74. рођендана Спортског друштва (4. марта). Стиже и званичан податак. Утакмицу уживо прати 21.318 гледалаца.
70. минут
Вулић уместо Јованчића. Последња измена у Звезди.
67. минут
Центаршут Стојковића са леве стране. Златковић лоше интервенише испред свог гола. Убацује лопту иза леђа Милошевића.
59. минут
Поново изгледна прилика за Јовељића, са неколико метара, поред гола. Пре тога одлична асистенција Вукановића.
56. минут
Мењају и Милојевић и Ђурђевић. У Звезди уместо Павкова Вукановић. У Земуну Томић уместо Кукуличића.
53. минут
Павков сигуран, за 3:0.
51. минут
Нови пенал. Повучен је Јовељић.
АБА ЛИГА: Звезда на крилима Регланда ПРОТУТЊАЛА кроз Задар (ФОТО)

46. минут
Почиње друго полувреме. Измена у Земуну. Уместо Синђића Тошески.

Крај полувремена

42. минут
Греше Земунци (Златковић) испред казненог простора. Лопта узима Иванић, па до Павкова који проиграва Јовељића. Нападач домаћина рутински шаље лопту иза леђа Милошевића.
ОГРОМАН ПРОБЛЕМ ЗА МИЛОЈЕВИЋА: Повредио се Марин! (ФОТО)

37. минут
Уместо Марина Ебисилио. Пре тога Јовељић пропушта нову изгледну прилику.
31. минут
Марин и води Звезда 1:0.
30. минут
Пенал. Аземовић је "кривац". Гајић оборен. Гости се буне због одлуке судије Јована Шегрта, али он остаје при своме. Погледајте и ову ситуацију.

28. минут
Јовељић на седам-осам метара. Лош пријем и дефанзивци Земуна отклањају опасност.
26. минут
Кукулиичић после контре Земуна. Снажно шутира, али Борјан брани. Корнер за Земун. Синђић изводи. Хвата Борјан, на кратко испушта лопту. Ипак се брзо исправља.
22. минут
Марин за Јовељића. Нападач Звезде слабо шутира са 15-ак метара искоса. Хвата Милошевић без проблема.
18. минут
Корнер за Звезду са десне стране. Марин центрира, али се Земун на кратко брани. Лопта на крају враћена до Борјана. На другој страни терена. Фаул над Павковим. Са 30 метара покушава Марин. На крају акције, Савић главом, али преко гола.
16. минут
Бабић прави прекршај над Видићем. Слободњак са 30 метара. Лак посао за Борјана који је продужио уговор до 2023. године.
14. минут
Јованчић са 25 метара, али без проблема хвата Милошевић.
12. минут
Марин ка Павкову. Нападач Звезде лоше прима лопту. Самим тим, није било услова за бољу завршницу.
10. минут
Марин по левој страни. Прекршај Мијаиловића. Слободан ударац. Центаршут, али лако хвата голман Милошевић.
3. минут
Нешовић избегава офсајд замку, бежи одбрани Звезде, ипак бржи Борјан. У следећем нападу, Иванић центрира, али Павков шутира поред гола са неколико метара.
1. минут
Звезда напада ка јужној трибини.

Очекује се почетак утакмице.

Капитени су Савић и (голман) Милошевић.

Црвено-бели у дуел на стадиону "Рајко Митић" улазе са додатним мотивима. Пре неколико дана прослављен је 74. рођендан Спортског друштва, а уколико буде савладан (или буде нерешено) Земун пашће рекорд који тренутно држи екипа коју је својевремено водио Славољуб Муслин. У том случају, била би уписана 52 узастопна утакмица без пораза. Остаје да се види да ли ће у томе да успеју. Иначе, улазнице за све трибине коштале су 100 динара, а приход ће бити прослеђен у хуманитарне сврхе.

У тиму Земуна је и Дејан Видић који је ове зиме потписао за Звезду, али је одмах прослеђен на позајмицу.