SUPERLIGA: Pao je i Muslinov rekord, Zvezda četvorkom uveličala rođendansku žurku (VIDEO)

09.03.2019. 17:34
FK Crvena zvezda - FK Zemun
FK Crvena zvezda - FK Zemun / Izvor: MN Press

Odigrana utakmica 26. kola.

Fudbaleri Crvene zvezde su upisali novu pobedu u Superligi Srbije. Branilac titule je u utakmici 26. kola pobedio Zemun (4:0) golovima Marka Marina (penal), Dejana Joveljića, Milana Pavkova (penal) i Miloš Zlatkovića (autogol) i oborio rekord koji je skoro dve dedržala generacija Slavoljuba Muslina. Ekipa Vladana Milojevića vezala je 52 utakmice bez poraza (46 pobeda), ali i na lep način proslavila 74. rođendan Sportskog društva. Inače, i strateg Zvezde imao je razlog za duplo slavlje, pošto je danas proslavio 49. rođendan. Crveno-bele već u sredu očekuje duel u četvrtfinalu Kupa Srbije, sa Radnikom.

Kako je bilo iz minuta u minut pročitajte u nastavku teksta.

Fudbaleri Crvene zvezde dočekuju ekipu Zemuna u utakmici 26. kola Superlige Srbije, na stadionu "Rajko Mitić". Dešavanja, iz minuta u minut možete da pratite na portalu Srbija Danas

Glavni sudija je Jovan Šegrt.

U prethodnom meču, kada se igralo u Gornjoj varoši bilo je 2:1 za Zvezdu.

PREMIJER LIGA: Milivojević ponovo strelac, ali to nije dovoljno Palasu (VIDEO)

LUDILO U KINI: Piksijev Gvanžu odigrao SPEKTAKULARAN meč! Na kraju svi su bili NEZADOVOLJNI (FOTO)

KRAJ UTAKMICE

90+1. minut
Tošeski i parada Borjana.
90. minut
Pokušava i Vukanović. Ipak hvata loptu Milošević. Ne toliko snažan šut.
88. minut
Joveljić glavom, ali hvata Milošević.
85. minut
Savić snažno sa 35 metara. Preko gola.
74. minut
U Zemunu nova izmena. Umesto Ilića Mrkaić. Treneri nemaju više pravo na izmene. Delije prave vatromet na severnoj tribini. Simbolično u 74. minutu, povodom 74. rođendana Sportskog društva (4. marta). Stiže i zvaničan podatak. Utakmicu uživo prati 21.318 gledalaca.
70. minut
Vulić umesto Jovančića. Poslednja izmena u Zvezdi.
67. minut
Centaršut Stojkovića sa leve strane. Zlatković loše interveniše ispred svog gola. Ubacuje loptu iza leđa Miloševića.
59. minut
Ponovo izgledna prilika za Joveljića, sa nekoliko metara, pored gola. Pre toga odlična asistencija Vukanovića.
56. minut
Menjaju i Milojević i Đurđević. U Zvezdi umesto Pavkova Vukanović. U Zemunu Tomić umesto Kukuličića.
53. minut
Pavkov siguran, za 3:0.
51. minut
Novi penal. Povučen je Joveljić.
ABA LIGA: Zvezda na krilima Reglanda PROTUTNJALA kroz Zadar (FOTO)

46. minut
Počinje drugo poluvreme. Izmena u Zemunu. Umesto Sinđića Tošeski.

Kraj poluvremena

42. minut
Greše Zemunci (Zlatković) ispred kaznenog prostora. Lopta uzima Ivanić, pa do Pavkova koji proigrava Joveljića. Napadač domaćina rutinski šalje loptu iza leđa Miloševića.
OGROMAN PROBLEM ZA MILOJEVIĆA: Povredio se Marin! (FOTO)

37. minut
Umesto Marina Ebisilio. Pre toga Joveljić propušta novu izglednu priliku.
31. minut
Marin i vodi Zvezda 1:0.
30. minut
Penal. Azemović je "krivac". Gajić oboren. Gosti se bune zbog odluke sudije Jovana Šegrta, ali on ostaje pri svome. Pogledajte i ovu situaciju.

28. minut
Joveljić na sedam-osam metara. Loš prijem i defanzivci Zemuna otklanjaju opasnost.
26. minut
Kukuliičić posle kontre Zemuna. Snažno šutira, ali Borjan brani. Korner za Zemun. Sinđić izvodi. Hvata Borjan, na kratko ispušta loptu. Ipak se brzo ispravlja.
22. minut
Marin za Joveljića. Napadač Zvezde slabo šutira sa 15-ak metara iskosa. Hvata Milošević bez problema.
18. minut
Korner za Zvezdu sa desne strane. Marin centrira, ali se Zemun na kratko brani. Lopta na kraju vraćena do Borjana. Na drugoj strani terena. Faul nad Pavkovim. Sa 30 metara pokušava Marin. Na kraju akcije, Savić glavom, ali preko gola.
16. minut
Babić pravi prekršaj nad Vidićem. Slobodnjak sa 30 metara. Lak posao za Borjana koji je produžio ugovor do 2023. godine.
14. minut
Jovančić sa 25 metara, ali bez problema hvata Milošević.
12. minut
Marin ka Pavkovu. Napadač Zvezde loše prima loptu. Samim tim, nije bilo uslova za bolju završnicu.
10. minut
Marin po levoj strani. Prekršaj Mijailovića. Slobodan udarac. Centaršut, ali lako hvata golman Milošević.
3. minut
Nešović izbegava ofsajd zamku, beži odbrani Zvezde, ipak brži Borjan. U sledećem napadu, Ivanić centrira, ali Pavkov šutira pored gola sa nekoliko metara.
1. minut
Zvezda napada ka južnoj tribini.

Očekuje se početak utakmice.

Kapiteni su Savić i (golman) Milošević.

Crveno-beli u duel na stadionu "Rajko Mitić" ulaze sa dodatnim motivima. Pre nekoliko dana proslavljen je 74. rođendan Sportskog društva, a ukoliko bude savladan (ili bude nerešeno) Zemun pašće rekord koji trenutno drži ekipa koju je svojevremeno vodio Slavoljub Muslin. U tom slučaju, bila bi upisana 52 uzastopna utakmica bez poraza. Ostaje da se vidi da li će u tome da uspeju. Inače, ulaznice za sve tribine koštale su 100 dinara, a prihod će biti prosleđen u humanitarne svrhe.

U timu Zemuna je i Dejan Vidić koji je ove zime potpisao za Zvezdu, ali je odmah prosleđen na pozajmicu.