СУПЕРЛИГА: Партизан надмоћан против Спартака, победа за прекид серије (ФОТО)

27.10.2019. 15:42
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Црно-бели лако до три бода.

Фудбалериа Партизана савладали су у 13. колу Суперлиге Србије Спартак у Хумској са 4:0 (3:0) и тако прекинули низ од два пораза у домаћем шампионату. Црно-бели су овим тријумфом дошли на четврту позицију са 26 освојених бодова, али и утакмицом мање.

ЕКСПРЕСНА ИНФОРМАЦИЈА ИЗ ХУМСКЕ: Ево зашто је Милошевић извео из игре Natha

ОЗБИЉНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ПАРТИЗАН: Алкмар отишао у Ајндховен и РАЗБИО ПСВ (ФОТО)

РОКАДА У НАЈАВИ: ФСС поново мења селектора

Заслужено је Партизан победио у Хумској, иако су гости одлучили да се не бране и играју отворено. То је отворило простора за велики број контри екипи Сава Милошевића, што су његови играчи умели да искористе па је већ у првом полувремену Партизан стигао до три гола предности преко Natha, Садика и Суме, а претходно је Садик погодио и стативу. Све је било много мирније у другом полувремену у којем је Партизан постигао још један гол са пенала преко Ивановића који је имао још једну добру прилику, па су црно-бели мирно стигли до нова три бода.

Umar Sadik
Умар Садик / Извор: МН Press

Фудбалери Партизана дочекују под 16 часова екипу Спартака из Суботице на стадиону у Хумској, у 13. колу Суперлиге Србије. Црно-бели покушаће да прекину серију од два узастопна пораза у шампионату полсле неуспеха против Вождовца и Младости из Лучана и то против Спартака који је само једном у овом веку славио у Хумској, прошле сезоне са 3:1.

Црно-бели су у четвртак надиграли Манчестер Јунајтед у оквиру Лиге Европе, али нису успели да освоје макар бод, али игра пружена против Црвених ђавола свакако може да буде охрабрење за тренера Саву Милошевића за дуел против Суботичана који су тренутно на 10. позицији у шампионату, док су црно-бели шести, али са утакмицом мање.

84. минут
Велику шансу је пропустио Ивановић када је из одличне ситуације шутирао само поред гола Спартака.
80. минут
Најбоља шанса за Спартак, Баић је искоса шутирао и савладао Стојковића, али одбрана Партизана избацује лопту готово са гол линије.
77. минут
4:0!!! Ивановић је прецизан изу једанаестерца који је Данило Грујић досудио пошто је голман Докић оборио Лазара Павловића.
75. минут
Последња измена у Партизану, уместо Суме у игру је ушао Лазар Павловић.
70. минут
Прво веће узбуђење у другом полувремену, Ивановић је са 16 метара шутирао поред гола Спартака.
65. минут
Милетић је покушао после корнера главом, али је шутирао преко гола. Из игре је изашао Садик, а заменио га је Ивановић.
62. минут
Друга измена у Спартаку, уместо Обрадовића у игру је ушао Баић.
46. минут
Саво Милошевић одлучио је да на полувремену изврши прву измену, па је уместо Natha у другом полувремену на терен изашао Шћекић. Измена и уСпартаку, уместо Срећковића ушао је Гојков.

II ПОЛУВРЕМЕ

45. минут
Крај првог полувремена, заслужено вођство Партизана.

41. минут
3:0!!! И Сума се уписао у листу стрелаца. Момку из Гвинеје одлично је асистирао Садик и оставио га пред празним голом Спартака.

39. минут
2:0!!! Нови гол за Партизан. Natho је одлично ушао у шеснаестерац и одлично асистирао Садику којем није било тешко да постигне погодак.
35. минут
Садик је упослио Стевановића који је по земљи шутирао искоса са леве стране, али је Докић успео да одбрани.
32. минут
После корнера за Спартак дошло је до гужве на ивици шеснаестерца, а покушај играча гостију је Стојковић лако одбранио.
27. минут
Покушао је Срећковић да изненади Стојковића шутем по земљи у ближи угао, али је голман Партизан био опрезан и лако укротио тај ударац.
23. минут
Највећа опасност по гол Партизана до сада. Денковић је покушао са 30 метара, а лопта је завршила мало изнад пречке Стојковићевог гола.

17. минут
1:0!!! Бољу игру Партизан је коначно крунисао поготком. Асано је шутирао, Докић је успео да одбрани, а на одбијену лопту је налетео Садик који је није добро захвати, али је ту био Natho који је прецизно шутирао за вођство црно-белих.
13. минут
Само минут касније још једна одлична прилика за Садика. Нападач Партизана заобишао је голмана Докића, али је погодио стативу.
12. минут
Садик је изашао сам испред голмана Докића, али је предуго размишљао и његов ударац је изблокиран.
11. минут
Соло продором је Милошевић ушао у шеснаетсерац Партизана, али је покушао да изнуди пенал и зарадио жути картон због симулирања.
3. минут
Пробао је Спартак да запрети из слободног ударца, али је Стојковић лако стигао до лопте.

И ПОЛУВРЕМЕ

ПАРТИЗАН – СПАРТАК 4:0 (3:0)

Стадион: Партизана. Гледалала: 1.500. Судија: Данило Грујић. Жути картони: Милошевић, Текијашки, Докић (Спартак). Стрелци: Natho у 17, Садик у 39, Сума у 41, Ивановић (једанаестерац) у 77. минуту.

ПАРТИЗАН: Стојковић, С. Павловић, Natho (од 46. Шћекић), Садик (од 65. Ивановић), Асано, Здјелар, Сума (од 75. Л . Павловић), Остојић, Урошевић, Милетић, Ф. Стевановић. Тренер: Саво Милошевић.

СПАРТАК: Докић, Иванчевић, Текијашки, Срећковић (од 46. Гојков), Милошевић, Видаковић, Денковић, Обрадовић (од 62. Баић), Туфегџић (од 87. Андрезињо), Марчић, Оташевић. Тренер: Владимир Гаћиновић.

Погледајте како изгледа Дејана Живковић, бивша девојка голмана Партизана Владимира Стојковића

МИХА У ДЕЛИРИЈУМУ: Паклено друго полувреме у Болоњи која има новог ХЕРОЈА (ВИДЕО)

РАЈКОВИЋ ЗАЛУДЕО ФРАНЦУЗЕ! Србин има ЛЕПАК на рукавицама, брани као Гордон Бенкс

ДОШАО ЈЕ ДА ЗАМЕНИ ЛУКУ ЈОВИЋА: Тренер Ајнтрахта имао шта да каже о Дејану Јовељићу

У СЛУЧАЈУ ДА ОДЕ МИЛЕТИЋ: Партизан је КАПАРИСАО прво појачање на зиму!

ПРЕСЕО МУ ЈУБИЛЕЈ: Фудбалеру црно-белих СТРАДАЛА глава! Крв шикљала свуда (ФОТО)