SUPERLIGA: Partizan nadmoćan protiv Spartaka, pobeda za prekid serije (FOTO)

27.10.2019. 15:42
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

Crno-beli lako do tri boda.

Fudbaleria Partizana savladali su u 13. kolu Superlige Srbije Spartak u Humskoj sa 4:0 (3:0) i tako prekinuli niz od dva poraza u domaćem šampionatu. Crno-beli su ovim trijumfom došli na četvrtu poziciju sa 26 osvojenih bodova, ali i utakmicom manje.

EKSPRESNA INFORMACIJA IZ HUMSKE: Evo zašto je Milošević izveo iz igre Natha

OZBILJNO UPOZORENJE ZA PARTIZAN: Alkmar otišao u Ajndhoven i RAZBIO PSV (FOTO)

ROKADA U NAJAVI: FSS ponovo menja selektora

Zasluženo je Partizan pobedio u Humskoj, iako su gosti odlučili da se ne brane i igraju otvoreno. To je otvorilo prostora za veliki broj kontri ekipi Sava Miloševića, što su njegovi igrači umeli da iskoriste pa je već u prvom poluvremenu Partizan stigao do tri gola prednosti preko Natha, Sadika i Sume, a prethodno je Sadik pogodio i stativu. Sve je bilo mnogo mirnije u drugom poluvremenu u kojem je Partizan postigao još jedan gol sa penala preko Ivanovića koji je imao još jednu dobru priliku, pa su crno-beli mirno stigli do nova tri boda.

Umar Sadik
Umar Sadik / Izvor: MN Press

Fudbaleri Partizana dočekuju pod 16 časova ekipu Spartaka iz Subotice na stadionu u Humskoj, u 13. kolu Superlige Srbije. Crno-beli pokušaće da prekinu seriju od dva uzastopna poraza u šampionatu polsle neuspeha protiv Voždovca i Mladosti iz Lučana i to protiv Spartaka koji je samo jednom u ovom veku slavio u Humskoj, prošle sezone sa 3:1.

Crno-beli su u četvrtak nadigrali Mančester Junajted u okviru Lige Evrope, ali nisu uspeli da osvoje makar bod, ali igra pružena protiv Crvenih đavola svakako može da bude ohrabrenje za trenera Savu Miloševića za duel protiv Subotičana koji su trenutno na 10. poziciji u šampionatu, dok su crno-beli šesti, ali sa utakmicom manje.

84. minut
Veliku šansu je propustio Ivanović kada je iz odlične situacije šutirao samo pored gola Spartaka.
80. minut
Najbolja šansa za Spartak, Baić je iskosa šutirao i savladao Stojkovića, ali odbrana Partizana izbacuje loptu gotovo sa gol linije.
77. minut
4:0!!! Ivanović je precizan izu jedanaesterca koji je Danilo Grujić dosudio pošto je golman Dokić oborio Lazara Pavlovića.
75. minut
Poslednja izmena u Partizanu, umesto Sume u igru je ušao Lazar Pavlović.
70. minut
Prvo veće uzbuđenje u drugom poluvremenu, Ivanović je sa 16 metara šutirao pored gola Spartaka.
65. minut
Miletić je pokušao posle kornera glavom, ali je šutirao preko gola. Iz igre je izašao Sadik, a zamenio ga je Ivanović.
62. minut
Druga izmena u Spartaku, umesto Obradovića u igru je ušao Baić.
46. minut
Savo Milošević odlučio je da na poluvremenu izvrši prvu izmenu, pa je umesto Natha u drugom poluvremenu na teren izašao Šćekić. Izmena i uSpartaku, umesto Srećkovića ušao je Gojkov.

II POLUVREME

45. minut
Kraj prvog poluvremena, zasluženo vođstvo Partizana.

41. minut
3:0!!! I Suma se upisao u listu strelaca. Momku iz Gvineje odlično je asistirao Sadik i ostavio ga pred praznim golom Spartaka.

39. minut
2:0!!! Novi gol za Partizan. Natho je odlično ušao u šesnaesterac i odlično asistirao Sadiku kojem nije bilo teško da postigne pogodak.
35. minut
Sadik je uposlio Stevanovića koji je po zemlji šutirao iskosa sa leve strane, ali je Dokić uspeo da odbrani.
32. minut
Posle kornera za Spartak došlo je do gužve na ivici šesnaesterca, a pokušaj igrača gostiju je Stojković lako odbranio.
27. minut
Pokušao je Srećković da iznenadi Stojkovića šutem po zemlji u bliži ugao, ali je golman Partizan bio oprezan i lako ukrotio taj udarac.
23. minut
Najveća opasnost po gol Partizana do sada. Denković je pokušao sa 30 metara, a lopta je završila malo iznad prečke Stojkovićevog gola.

17. minut
1:0!!! Bolju igru Partizan je konačno krunisao pogotkom. Asano je šutirao, Dokić je uspeo da odbrani, a na odbijenu loptu je naleteo Sadik koji je nije dobro zahvati, ali je tu bio Natho koji je precizno šutirao za vođstvo crno-belih.
13. minut
Samo minut kasnije još jedna odlična prilika za Sadika. Napadač Partizana zaobišao je golmana Dokića, ali je pogodio stativu.
12. minut
Sadik je izašao sam ispred golmana Dokića, ali je predugo razmišljao i njegov udarac je izblokiran.
11. minut
Solo prodorom je Milošević ušao u šesnaetserac Partizana, ali je pokušao da iznudi penal i zaradio žuti karton zbog simuliranja.
3. minut
Probao je Spartak da zapreti iz slobodnog udarca, ali je Stojković lako stigao do lopte.

I POLUVREME

PARTIZAN – SPARTAK 4:0 (3:0)

Stadion: Partizana. Gledalala: 1.500. Sudija: Danilo Grujić. Žuti kartoni: Milošević, Tekijaški, Dokić (Spartak). Strelci: Natho u 17, Sadik u 39, Suma u 41, Ivanović (jedanaesterac) u 77. minutu.

PARTIZAN: Stojković, S. Pavlović, Natho (od 46. Šćekić), Sadik (od 65. Ivanović), Asano, Zdjelar, Suma (od 75. L . Pavlović), Ostojić, Urošević, Miletić, F. Stevanović. Trener: Savo Milošević.

SPARTAK: Dokić, Ivančević, Tekijaški, Srećković (od 46. Gojkov), Milošević, Vidaković, Denković, Obradović (od 62. Baić), Tufegdžić (od 87. Andrezinjo), Marčić, Otašević. Trener: Vladimir Gaćinović.

Pogledajte kako izgleda Dejana Živković, bivša devojka golmana Partizana Vladimira Stojkovića

MIHA U DELIRIJUMU: Pakleno drugo poluvreme u Bolonji koja ima novog HEROJA (VIDEO)

RAJKOVIĆ ZALUDEO FRANCUZE! Srbin ima LEPAK na rukavicama, brani kao Gordon Benks

DOŠAO JE DA ZAMENI LUKU JOVIĆA: Trener Ajntrahta imao šta da kaže o Dejanu Joveljiću

U SLUČAJU DA ODE MILETIĆ: Partizan je KAPARISAO prvo pojačanje na zimu!

PRESEO MU JUBILEJ: Fudbaleru crno-belih STRADALA glava! Krv šikljala svuda (FOTO)