ПАРТИЗАН ПРЕГАЗИО БАЧКУ: Парни ваљак стигао до 18. узастопне победе - Игор Вујачић игра као Серхио Рамос

20.03.2021. 14:35 17:13

Нова одлична партија црно-белих.

Фудбалери Партизана су стигли до 18. победе у низу! Црно-бели су у 28. колу Суперлиге као гости савладали Бачку резултатом 4:0 (1:0) и тако још једном потврдили да су у „страшној“ форми. Пулени Александра Станојевића заиграли су у препознатљивом ритму тек у другом полувремену, а последњепласирана екипа првенства није успела ни у једном сегменту да парира „казненој експедицији“ из Београда.

Фудбалски викенд маратон почиње - Шта пре одиграти?

ГОЛМАН СЕВИЉЕ ОТКРИО: Све је ДОГОВОРЕНО Дмитровић долази код нас!

ПОСЛЕ ДРАКОНСКЕ КАЗНЕ: Антић се УПОРЕДИО са Брус Лијем и најавио жалбу у УЕФА

ПОСЛЕ ДРАКОНСКЕ КАЗНЕ: Антић се УПОРЕДИО са Брус Лијем и најавио жалбу у УЕФ

Од првог судијског звиждука Партизан је кренуо у офанзиву. Иницијатива црно-белих дала је резултат већ после 10. минута игре када Холендер погодио стативу из непосредне близине. Мађарски репрезентативац је наставио да прети, имао је још две одличне шансе, али чувар мреже Бачке Милојевић је био мудрији од Филипа.

Београдски клуб је коначно стигао до вођства у 44. минуту. Асано је одлично центрирао са десне стране, а Вујачић у маниру искусних голгетера, лопту главом закуцао у мрежу. Црногорац је због енергичне прославе поготка добио жути картон. Наиме, штопер клуба из Хумске је поломио корнер заставицу. Био је ово некадашњем капитену Будућности четврти гол у шест утакмица, форма на којој би позавидео и један од најефикаснијих одбрамбених фудбалера у новијој историји – Серхио Рамос.

Црно-бели су наставку сусрета додали „гас“, шансе су се ређале као на „траци“. Бајбек, који је заменио Холендера, имао је прилику у 48. минуту која је наговестила какво полувреме предстоји. Једанаест минута касније, Асано је на асистенцију Јојић дуплирао вођство гостију, а само три минута касније, на семафору је писало 3:0. Бајбек је шутирао са 15-так метара, Милојевић је успео да је одбије само до Лазара Марковића који са неколико метара од гола тресе празну мрежу. Коначан резултат поставио је млади Јовић у 88. минуту на аситенцију Марковића.

Партизан је новим тријумфом наставио потеру за Црвеном звездом. Парни ваљак има 71 бод, шест мање од црвено-белих, али и утакмицу више.

Бачка је остала на дну табеле са само 15 освојених бодова.

КРАЈ УТАКМИЦЕ!
Бачка - Партизан 0:4.
88. минут
ГОООЛ! Марковић је центрирао, а Јовић главом погођа - 4:0.
84. минут
Жакула обара Суму и заслужено добија жути картон.

77. минут
Невероватан промашај Бајбека! Марковић је центрирао, а нападач Парног ваљка са 5 метара пуца право у Милојевића.

76. минут
Сварупс добија жути картон.

74. минут
Јовић, Павловић и Здјелар мењају Асана, Сћекића и Natha.
64. минут
Двострука промена у Бачкој. Ескић и Ашћерић су изашли, у игри су Сварупс и Недељковић.
63. минут
Сума мења Natha.

62. минут
ГОООЛ! Лазар Марковић! Бајбек је шутирао са 15-так метара, Милојевић је успео да је одбије само до бившег члана Ливерпула који са 3 метра од гола тресе празну мрежу.
59. минут
ГОООЛ! Асано је стрелац! Јојић је одлично упослио Јапанца који шансу рутински претворио у погодак.
57. минут
Лазар Марковић добија жути картон.

48. минут
Велика прилика за Бајбека! Француз са 7-8 метара од гола шутира веома непрецизно.

46. минут
Холендер је остао у свлачионици, на терену је Бајбек.
ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ!

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА!
Бачка - Партизан 0:1.

45. минут
Вујачић добија жути картон због претеране прославе гола, поломио је корнер заставицу.

44. минут
ГООООЛ! Партизан стиже до вођства! Асано је одлично асистирао, а Вујачић главом тресе мрежу Бачке.
42. минут
Жакула атрактивно шутира са 20-так метара - Поповић шаље лопту у корнер.
32. минут
Пантић је опалио са дистанце - право у Петровића.

27. минут
Поново Холендер и поново чувар мреже Бачке успешнији.

25. минут
Запретио је Natho са 20-так метара - Милојевић поново на висини задатка.

21. минут
Жути картон за Стојановића због неопрезног старта над Асаном.

12. минут
Нова одлична прилика за Холендера. Мађарски репрезентативац је изашао "1 на 1" са голманом домаћих, међутим, Милојевић је одлично интервенисао.

10. минут
Статива за Партизан! Оквир гола је погодио Холендер.
8. минут
Рађен је имао одличну прилику, Миљковић блокира ударац са 10-так метара.
2. минут
Вујачић је покушао после корнера Јојића - лопта одлази поред леве стативе.
УТАКМИЦА ЈЕ ПОЧЕЛА!

ПАРТИЗАН: Поповић – Миљковић, С. Марковић, Вујачић, Обрадовић – Шћекић, Јојић – Асано, Natho, Л. Марковић – Холендер

Бачка је фењераш и шансе да избори опстанак су у демену теорије. Њихов тренер Миљан Куљић није имао разлога било шта да калкулише, тако да се одлучио за следећих 11 стартера.

БАЧКА: Милојевић – Недељковић, Здравковић, Рађен – Парађина, Пантић, Жакула, Ескић, Мијатовић – Ратковић, Ашћерић.