107.8893

PARTIZAN PREGAZIO BAČKU: Parni valjak stigao do 18. uzastopne pobede - Igor Vujačić igra kao Serhio Ramos

20.03.2021. 14:35 17:13

Nova odlična partija crno-belih.

Fudbaleri Partizana su stigli do 18. pobede u nizu! Crno-beli su u 28. kolu Superlige kao gosti savladali Bačku rezultatom 4:0 (1:0) i tako još jednom potvrdili da su u „strašnoj“ formi. Puleni Aleksandra Stanojevića zaigrali su u prepoznatljivom ritmu tek u drugom poluvremenu, a poslednjeplasirana ekipa prvenstva nije uspela ni u jednom segmentu da parira „kaznenoj ekspediciji“ iz Beograda.

Fudbalski vikend maraton počinje - Šta pre odigrati?

GOLMAN SEVILJE OTKRIO: Sve je DOGOVORENO Dmitrović dolazi kod nas!

POSLE DRAKONSKE KAZNE: Antić se UPOREDIO sa Brus Lijem i najavio žalbu u UEFA

POSLE DRAKONSKE KAZNE: Antić se UPOREDIO sa Brus Lijem i najavio žalbu u UEF

Od prvog sudijskog zvižduka Partizan je krenuo u ofanzivu. Inicijativa crno-belih dala je rezultat već posle 10. minuta igre kada Holender pogodio stativu iz neposredne blizine. Mađarski reprezentativac je nastavio da preti, imao je još dve odlične šanse, ali čuvar mreže Bačke Milojević je bio mudriji od Filipa.

Beogradski klub je konačno stigao do vođstva u 44. minutu. Asano je odlično centrirao sa desne strane, a Vujačić u maniru iskusnih golgetera, loptu glavom zakucao u mrežu. Crnogorac je zbog energične proslave pogotka dobio žuti karton. Naime, štoper kluba iz Humske je polomio korner zastavicu. Bio je ovo nekadašnjem kapitenu Budućnosti četvrti gol u šest utakmica, forma na kojoj bi pozavideo i jedan od najefikasnijih odbrambenih fudbalera u novijoj istoriji – Serhio Ramos.

Crno-beli su nastavku susreta dodali „gas“, šanse su se ređale kao na „traci“. Bajbek, koji je zamenio Holendera, imao je priliku u 48. minutu koja je nagovestila kakvo poluvreme predstoji. Jedanaest minuta kasnije, Asano je na asistenciju Jojić duplirao vođstvo gostiju, a samo tri minuta kasnije, na semaforu je pisalo 3:0. Bajbek je šutirao sa 15-tak metara, Milojević je uspeo da je odbije samo do Lazara Markovića koji sa nekoliko metara od gola trese praznu mrežu. Konačan rezultat postavio je mladi Jović u 88. minutu na asitenciju Markovića.

Partizan je novim trijumfom nastavio poteru za Crvenom zvezdom. Parni valjak ima 71 bod, šest manje od crveno-belih, ali i utakmicu više.

Bačka je ostala na dnu tabele sa samo 15 osvojenih bodova.

KRAJ UTAKMICE!
Bačka - Partizan 0:4.
88. minut
GOOOL! Marković je centrirao, a Jović glavom pogođa - 4:0.
84. minut
Žakula obara Sumu i zasluženo dobija žuti karton.

77. minut
Neverovatan promašaj Bajbeka! Marković je centrirao, a napadač Parnog valjka sa 5 metara puca pravo u Milojevića.

76. minut
Svarups dobija žuti karton.

74. minut
Jović, Pavlović i Zdjelar menjaju Asana, Sćekića i Natha.
64. minut
Dvostruka promena u Bačkoj. Eskić i Ašćerić su izašli, u igri su Svarups i Nedeljković.
63. minut
Suma menja Natha.

62. minut
GOOOL! Lazar Marković! Bajbek je šutirao sa 15-tak metara, Milojević je uspeo da je odbije samo do bivšeg člana Liverpula koji sa 3 metra od gola trese praznu mrežu.
59. minut
GOOOL! Asano je strelac! Jojić je odlično uposlio Japanca koji šansu rutinski pretvorio u pogodak.
57. minut
Lazar Marković dobija žuti karton.

48. minut
Velika prilika za Bajbeka! Francuz sa 7-8 metara od gola šutira veoma neprecizno.

46. minut
Holender je ostao u svlačionici, na terenu je Bajbek.
POČELO JE DRUGO POLUVREME!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!
Bačka - Partizan 0:1.

45. minut
Vujačić dobija žuti karton zbog preterane proslave gola, polomio je korner zastavicu.

44. minut
GOOOOL! Partizan stiže do vođstva! Asano je odlično asistirao, a Vujačić glavom trese mrežu Bačke.
42. minut
Žakula atraktivno šutira sa 20-tak metara - Popović šalje loptu u korner.
32. minut
Pantić je opalio sa distance - pravo u Petrovića.

27. minut
Ponovo Holender i ponovo čuvar mreže Bačke uspešniji.

25. minut
Zapretio je Natho sa 20-tak metara - Milojević ponovo na visini zadatka.

21. minut
Žuti karton za Stojanovića zbog neopreznog starta nad Asanom.

12. minut
Nova odlična prilika za Holendera. Mađarski reprezentativac je izašao "1 na 1" sa golmanom domaćih, međutim, Milojević je odlično intervenisao.

10. minut
Stativa za Partizan! Okvir gola je pogodio Holender.
8. minut
Rađen je imao odličnu priliku, Miljković blokira udarac sa 10-tak metara.
2. minut
Vujačić je pokušao posle kornera Jojića - lopta odlazi pored leve stative.
UTAKMICA JE POČELA!

PARTIZAN: Popović – Miljković, S. Marković, Vujačić, Obradović – Šćekić, Jojić – Asano, Natho, L. Marković – Holender

Bačka je fenjeraš i šanse da izbori opstanak su u demenu teorije. Njihov trener Miljan Kuljić nije imao razloga bilo šta da kalkuliše, tako da se odlučio za sledećih 11 startera.

BAČKA: Milojević – Nedeljković, Zdravković, Rađen – Parađina, Pantić, Žakula, Eskić, Mijatović – Ratković, Ašćerić.