СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Звезда направила добру увертиру за Копенхаген, МАЈСТОРИЈА Вулића, дебитовале новајлије (ВИДЕО+ФОТО)

09.08.2019. 19:40
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Судија је био Драган Чоловић.

Фудбалери Црвене звезде победили су Младост у утакмици 4. кола Суперлиге Србије, головима Милоша Вулића и Милана Јевтовића и то са 2:0, резултатом којим су решавали и претходне овосезонске лигашке мечеве. На овај начин, црвено-бели направили су добру увертиру пред реванш 3. кола квалификација за Лигу шампиона, са Копенхагеном.

Шеф стучног штаба браниоца титуле Владан Милојевић баш је "промешао карте" и направио бројне измене у стартној постави. Од почетка су играли, Борјан, Гајић, Панков, Бабић, Жандер, Петровић (дебитовао), Вулић, Јевтовић, Иванић, Симић и Боаћи, а у наставку су прилику добили да дебитују и Томане и Никола Крстовић. Од првог минута другог полувремена играо је и Милош Дегенек који је заменио Срђана Бабића који се пожалио на повреду током првог полувремена. Вероватно Милојевић није желео да ризикује да се ситуација не погорша.

Испоставило се да је и тим без стандардних првотимаца био довољан да се савладају Лучанци којима је ово други пораз у сезони.

Како је било из минута у минут прочитајте у наставку текста.

Фудбалери Црвене звезде и Младости отварају 4. коло Суперлиге Србије, а утакмица се игра на стадиону "Рајко Митић". Дуел са Лучанцима биће за црвено-беле последња провера пред реванш квалификација за Лигу шампиона, у Копенхагену. Шеф струке Владан Милојевић направио је много промена у односу на дуел од уторка (1:1), са Данцима (како су данас одиграли прочитајте ОВДЕ). Стартери су само Милан Борјан и Мирко Иванић, а на клупи су Поповић, Гобељић, Дегенек, Николић, Јованчић, Крстовић и Томане.

МИЛОЈЕВИЋ СЕ НЕ ШАЛИ: Звезда против Младости у до сада НЕВИЂЕНОМ саставу!

ДЕЛИЈЕ ГА ЧЕКАЈУ: Против Младости нашао се и ОН! (ФОТО)

ПРКОСИ ЗАКОНУ ГРАВИТАЦИЈЕ! Маказице Луке Јовића ЗАСЕНИЛЕ све, Зидан је само гледао... (ВИДЕО)

Уз поменуте Борјана и Иванића, стартери су и Гајић (после дуже времена), Панков, Бабић, Жандер, Петровић, Вули, Јевтовић, Симић и Боаћи.

Дешавања из Љутице Богдана можете УЖИВО да пратите на порталу Србија Данас.

КРАЈ УТАКМИЦЕ

90. минут
Акција Томанеа и Крстовића. Шутира млади нападач, али гола нема.
81. минут
Крстовић центрира са десне стране, али само корнер.
80. минут
Излази Иванић. Улази још један новајлија Крстовић.
77. минут
Томане по десној страни. Тражи саиграче на петерцу, али његову лопту нико не прати.
73. минут
Томане по левој страни, али само корнер. У наставку акције, Симић са десне стране, али Росић брани. Лопта качи и пречку. Корнер изводи Вулић, Дегенек не успева да реализује прилику.
68. минут
Томане преко гола.
64. минут
Гостима поништен гол због офсајда. Несуђени стрелац Павловић после аксције са Сураком.
62. минут
Уместо Боаћија дебитује Томане. У тиму Младости сада је Сурака.
55. минут
Симић испред Росића. Шпиц, али Росић уз доста муке брани. Корнер. После гужве у петерцу, двојица играча Звезде и један Младости на трави. Указује им се помоћ.
51. минут
Борјан врховима прстију брани шут Секулћа под пречку. Лопта одлази преко гола.

Почиње друго полувреме. Милојевић прави измену. Уместо Бабића који је имао проблема улази Дегенек. У Младости уместо Елиомара Пешић.

КРАЈ ПОЛУВРЕМЕНА

45 1. минут
ГОЛ! Звезда води са 2:0. Акција Гајића и Јевтовића који се намешта у казненом и ударцем у угао поново матира Росића.
44. минут
Панков покушаава са 20-ак метара, али преко гола Росића.
42. минут
Корнер за Звезду. Вулић центрира, али Шатара скаче и отклања опасност.
31. минут
Гужва у шеснаестерцу гостију. Запретили су црвено-бели још једном, из близине, али је непрецизан био Гајић. Али и да је био гол би био поништен због офсајда.
26. минут
Грешка Бабића, погађа Елиомара у намери да избије лопту на противничку половину. Срећом по штопера Звезде, лопта се одбија далеко од Бразилца. Борјан је бржи.
23. минут
Наставља Звезда са иницијативом, из велике удаљености, са преко 20 метара, покушава Петровић да запрети, али лопта је отишла преко гола.
18. минут
После дуела са Елиомаром, Бабић остаје на трави. Указује му се помоћ.
10. минут
Радивојевић испред гола Звезде, али новајлија Петровић интервенише. Корнер. У наставку акције, покушава Младост, али на крају лопта за Борјана.
8. минут
Иванић са ивице петерца са десне стране, али брани Росић.
ПРВЕНАЦ И ТО КАКАВ: Звезда ПОВЕЛА! Као Миха некада... (ВИДЕО)

4. минут
ГОЛ! Вулић изводи слободњак. И погађа. Звезда води са 1:0.

Утакмица почиње.

На почетку утакмице, председник клуба Светозар Мијаиловић предаје Борјану (на овој утакмици капитену) урамљени дрес са бројем 100. Јасно, повод је 100. меч у црвено-белом дресу.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - МЛАДОСТ 2:0

СТРЕЛЦИ: Вулић 4, Јевтовић 45 1.

СТАДИОН: "Рајко Митић" (Београд)

СУДИЈА: Драган Чоловић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гајић, Панков, Бабић (од 46. Дегенек), Жандер, Петровић, Вулић, Јевтовић, Иванић (од 80. Крстовић), Симић, Боаћи (од 62. Томане).

МЛАДОСТ: Росић, Андрић, Селенић (од 62. Сурака), Шатара, Лековић, Б. Милошевић, Секулић , Павловић, Радивојевић, Мићевић, Елиомар (од 46. Пешић).