SUPERLIGA SRBIJE: Zvezda napravila dobru uvertiru za Kopenhagen, MAJSTORIJA Vulića, debitovale novajlije (VIDEO+FOTO)

09.08.2019. 19:40
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Sudija je bio Dragan Čolović.

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Mladost u utakmici 4. kola Superlige Srbije, golovima Miloša Vulića i Milana Jevtovića i to sa 2:0, rezultatom kojim su rešavali i prethodne ovosezonske ligaške mečeve. Na ovaj način, crveno-beli napravili su dobru uvertiru pred revanš 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona, sa Kopenhagenom.

Šef stučnog štaba branioca titule Vladan Milojević baš je "promešao karte" i napravio brojne izmene u startnoj postavi. Od početka su igrali, Borjan, Gajić, Pankov, Babić, Žander, Petrović (debitovao), Vulić, Jevtović, Ivanić, Simić i Boaći, a u nastavku su priliku dobili da debituju i Tomane i Nikola Krstović. Od prvog minuta drugog poluvremena igrao je i Miloš Degenek koji je zamenio Srđana Babića koji se požalio na povredu tokom prvog poluvremena. Verovatno Milojević nije želeo da rizikuje da se situacija ne pogorša.

Ispostavilo se da je i tim bez standardnih prvotimaca bio dovoljan da se savladaju Lučanci kojima je ovo drugi poraz u sezoni.

Kako je bilo iz minuta u minut pročitajte u nastavku teksta.

Fudbaleri Crvene zvezde i Mladosti otvaraju 4. kolo Superlige Srbije, a utakmica se igra na stadionu "Rajko Mitić". Duel sa Lučancima biće za crveno-bele poslednja provera pred revanš kvalifikacija za Ligu šampiona, u Kopenhagenu. Šef struke Vladan Milojević napravio je mnogo promena u odnosu na duel od utorka (1:1), sa Dancima (kako su danas odigrali pročitajte OVDE). Starteri su samo Milan Borjan i Mirko Ivanić, a na klupi su Popović, Gobeljić, Degenek, Nikolić, Jovančić, Krstović i Tomane.

MILOJEVIĆ SE NE ŠALI: Zvezda protiv Mladosti u do sada NEVIĐENOM sastavu!

DELIJE GA ČEKAJU: Protiv Mladosti našao se i ON! (FOTO)

PRKOSI ZAKONU GRAVITACIJE! Makazice Luke Jovića ZASENILE sve, Zidan je samo gledao... (VIDEO)

Uz pomenute Borjana i Ivanića, starteri su i Gajić (posle duže vremena), Pankov, Babić, Žander, Petrović, Vuli, Jevtović, Simić i Boaći.

Dešavanja iz Ljutice Bogdana možete UŽIVO da pratite na portalu Srbija Danas.

KRAJ UTAKMICE

90. minut
Akcija Tomanea i Krstovića. Šutira mladi napadač, ali gola nema.
81. minut
Krstović centrira sa desne strane, ali samo korner.
80. minut
Izlazi Ivanić. Ulazi još jedan novajlija Krstović.
77. minut
Tomane po desnoj strani. Traži saigrače na petercu, ali njegovu loptu niko ne prati.
73. minut
Tomane po levoj strani, ali samo korner. U nastavku akcije, Simić sa desne strane, ali Rosić brani. Lopta kači i prečku. Korner izvodi Vulić, Degenek ne uspeva da realizuje priliku.
68. minut
Tomane preko gola.
64. minut
Gostima poništen gol zbog ofsajda. Nesuđeni strelac Pavlović posle akscije sa Surakom.
62. minut
Umesto Boaćija debituje Tomane. U timu Mladosti sada je Suraka.
55. minut
Simić ispred Rosića. Špic, ali Rosić uz dosta muke brani. Korner. Posle gužve u petercu, dvojica igrača Zvezde i jedan Mladosti na travi. Ukazuje im se pomoć.
51. minut
Borjan vrhovima prstiju brani šut Sekulća pod prečku. Lopta odlazi preko gola.

Počinje drugo poluvreme. Milojević pravi izmenu. Umesto Babića koji je imao problema ulazi Degenek. U Mladosti umesto Eliomara Pešić.

KRAJ POLUVREMENA

45+1. minut
GOL! Zvezda vodi sa 2:0. Akcija Gajića i Jevtovića koji se namešta u kaznenom i udarcem u ugao ponovo matira Rosića.
44. minut
Pankov pokušaava sa 20-ak metara, ali preko gola Rosića.
42. minut
Korner za Zvezdu. Vulić centrira, ali Šatara skače i otklanja opasnost.
31. minut
Gužva u šesnaestercu gostiju. Zapretili su crveno-beli još jednom, iz blizine, ali je neprecizan bio Gajić. Ali i da je bio gol bi bio poništen zbog ofsajda.
26. minut
Greška Babića, pogađa Eliomara u nameri da izbije loptu na protivničku polovinu. Srećom po štopera Zvezde, lopta se odbija daleko od Brazilca. Borjan je brži.
23. minut
Nastavlja Zvezda sa inicijativom, iz velike udaljenosti, sa preko 20 metara, pokušava Petrović da zapreti, ali lopta je otišla preko gola.
18. minut
Posle duela sa Eliomarom, Babić ostaje na travi. Ukazuje mu se pomoć.
10. minut
Radivojević ispred gola Zvezde, ali novajlija Petrović interveniše. Korner. U nastavku akcije, pokušava Mladost, ali na kraju lopta za Borjana.
8. minut
Ivanić sa ivice peterca sa desne strane, ali brani Rosić.
PRVENAC I TO KAKAV: Zvezda POVELA! Kao Miha nekada... (VIDEO)

4. minut
GOL! Vulić izvodi slobodnjak. I pogađa. Zvezda vodi sa 1:0.

Utakmica počinje.

Na početku utakmice, predsednik kluba Svetozar Mijailović predaje Borjanu (na ovoj utakmici kapitenu) uramljeni dres sa brojem 100. Jasno, povod je 100. meč u crveno-belom dresu.

CRVENA ZVEZDA - MLADOST 2:0

STRELCI: Vulić 4, Jevtović 45+1.

STADION: "Rajko Mitić" (Beograd)

SUDIJA: Dragan Čolović

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gajić, Pankov, Babić (od 46. Degenek), Žander, Petrović, Vulić, Jevtović, Ivanić (od 80. Krstović), Simić, Boaći (od 62. Tomane).

MLADOST: Rosić, Andrić, Selenić (od 62. Suraka), Šatara, Leković, B. Milošević, Sekulić , Pavlović, Radivojević, Mićević, Eliomar (od 46. Pešić).