СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Војводина убедљива, Малбашић у самом врху

13.03.2017. 18:34
Filip Malbašić
Филип Малбашић / Извор: МН Press

Последња утакмица 26. кола одиграна у Горњем Милановцу.

Одиграна је и последња утакмица 26. кола Суперлиге Србије, а бодове из Горњег Милановца однела је Војводина (3:0). Екипа из Новог Сада је головима Филипа Малбашића (два) и Александра Палочевића савладала Металац и колико-толико задржала корак у односу на првопласирану Црвену звезду (67 бодова) и другопласирани Партизан (61). Такође, екипа Драгана Ивановића се "вратила у ритам", после пораза од Звезде, у Новом Саду.

ПРИЧАЛО СЕ О КОНГРЕСУ УЕФА: Италијани у посети ФСС (ФОТО)

У случају истог броја БОДОВА: ЕВО шта ће одлучити ПРВАКА Србије (ФОТО)

Већ у 15. минуту, било је 1:0 за госте. На око 30 метара од гола, Малбашић је одиграо пас до Николе Трујића, који му је вратио лопту. Затим је Малбашић избио сам испред голмана Немање Белића и са десетак метара рутински послао лопту у мрежу. У 57. минуту, Ивановић је уместо Дејана Мелега увео Палочевића, који је у 73. минуту одлично извео слободан ударац. Белић је био немоћан, пошто је лопта отишла у горњи угао. У 85. минуту, било је 3:0, а гол је дао Малбашић. Палочевић је одиграо пас са леве стране до Малбашића, који је шутирао из прве са 12-13 метара и погодио. Са 13 погодака сада дели друго место на листи стрелаца Суперлиге, са Урошем Ђурђевићем из Партизана. На првом месту, са 14 голова је још један играч црно-белих, Леонардо.

У следећем колу, Војводина ће бити домаћин Младости, а Металац иде у госте Јавору.

НИСТЕ ГА ВАЉДА ЗАБОРАВИЛИ: Погледајте како данас изгледа и чиме се бави Матеја Кежман (ФОТО)