SUPERLIGA SRBIJE: Vojvodina ubedljiva, Malbašić u samom vrhu

13.03.2017. 18:34
Filip Malbašić
Filip Malbašić / Izvor: MN Press

Poslednja utakmica 26. kola odigrana u Gornjem Milanovcu.

Odigrana je i poslednja utakmica 26. kola Superlige Srbije, a bodove iz Gornjeg Milanovca odnela je Vojvodina (3:0). Ekipa iz Novog Sada je golovima Filipa Malbašića (dva) i Aleksandra Paločevića savladala Metalac i koliko-toliko zadržala korak u odnosu na prvoplasiranu Crvenu zvezdu (67 bodova) i drugoplasirani Partizan (61). Takođe, ekipa Dragana Ivanovića se "vratila u ritam", posle poraza od Zvezde, u Novom Sadu.

PRIČALO SE O KONGRESU UEFA: Italijani u poseti FSS (FOTO)

U slučaju istog broja BODOVA: EVO šta će odlučiti PRVAKA Srbije (FOTO)

Već u 15. minutu, bilo je 1:0 za goste. Na oko 30 metara od gola, Malbašić je odigrao pas do Nikole Trujića, koji mu je vratio loptu. Zatim je Malbašić izbio sam ispred golmana Nemanje Belića i sa desetak metara rutinski poslao loptu u mrežu. U 57. minutu, Ivanović je umesto Dejana Melega uveo Paločevića, koji je u 73. minutu odlično izveo slobodan udarac. Belić je bio nemoćan, pošto je lopta otišla u gornji ugao. U 85. minutu, bilo je 3:0, a gol je dao Malbašić. Paločević je odigrao pas sa leve strane do Malbašića, koji je šutirao iz prve sa 12-13 metara i pogodio. Sa 13 pogodaka sada deli drugo mesto na listi strelaca Superlige, sa Urošem Đurđevićem iz Partizana. Na prvom mestu, sa 14 golova je još jedan igrač crno-belih, Leonardo.

U sledećem kolu, Vojvodina će biti domaćin Mladosti, a Metalac ide u goste Javoru.

NISTE GA VALJDA ZABORAVILI: Pogledajte kako danas izgleda i čime se bavi Mateja Kežman (FOTO)