СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Звезда славила на Бањици (ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА)

30.07.2017. 21:10
Aleksandar Pešić
Александар Пешић / Извор: МН Press

Утакмица другог кола.

Црвена звезда је много теже него што се очекивало, победила Рад на Бањици (2:0) у мечу другог кола Суперлиге Србије. Стрелци голова били су Дамијан Ле Талек, и Александар Пешић, а домаћи су били незадовољни после меча јер сматрају да су оштећени за два пенала, о чему ће се сигурно наредних дана много причати. Тренер Звезде Владан Милојевић је свесно ризиковао са саставом, одмарао је неке од кључних првотимаца пред реванш меч против Спарте у Прагу, а срећом по њега то није коштало његове изабранике губитка бодова.

ОВО МАЛО КО ЗНА: Ако ВЕЧИТИ заједно буду у плеј-офу за ЛЕ, може да се деси НЕУОБИЧАЈЕНА ствар (ФОТО)

НОВАЈЛИЈА У ХУМСКОЈ: Велики таленат стигао у Партизан! (ФОТО)

Звезда је могла да поведе већ у првом минуту, али је после додавања Ненада Милијаша шутирао Славољуб Срнић, али је његов ударац изблокиран. Много прашине подигло се у 22. минуту, кад су домаћи тражили пенал. Ту ситуацију погледајте ОВДЕ.

Са Црвеном звездом је освојио титулу, а сада има нови клуб (ФОТО)

Црвена звезда није блистала у првом полувремену, али је успела да поведе. После корнера Луке Аџића, на другој стативи се нашао Дамијан Ле Талек који је зналачки искосристио катастрофалну грешку голмана Рада и сместио лопту у мрежу.

ЈУНИОРСКО ЕП: Орлиће до победе после ВЕЛИКОГ преокрета водио син ЛЕГЕНДЕ Партизана (ФОТО)

ИЗНЕНАЂЕЊЕ НА БАЊИЦИ: Велики навијач Партизана дошао да гледа Звезду (ФОТО УБОД)

Рад је друго полувреме одиграо много боље него прво и имао је две колосалне шансе за изједначење, обе у размаку од једног минута. Прву у 54. минуту кад је Лукић проиграо Вица на десној страни, последњепоменути је имао много простора пред собом, али је прво успео да га стигне и блокира Лука Аџић, а потом је Борјан уз помоћ стативе скренуо лопту у корнер. После тог корнера, шут Вулета Вујачића завршио је на пречки.

ОДЛУЧИО: Легенда шпанске кошарке се опрашта од репрезентације! (ФОТО)

ФИБА ОБЈАВИЛА: Пред почетак Евробаскета, ово је листа 5 најбољих селекција, ту је и Србија (ФОТО)

У 83. минуту домаћи поново тражили пенал, после очигледног играња Душана Анђелковића руком, али се судија Анђеловски поново одмахнуо руком. Победу гостију оверио је нападач Александар Пешић који је рутински главом, са петерца, послао лопту у мрежу после одличног центаршута Душана Анђелковића.

ДА ЛИ ЋЕ БИТИ СПРЕМАН ЗА СПАРТУ? Стандардни првотимац због ПОВРЕДЕ напустио меч против Рада (ФОТО)

ЉУДИНА: Легендарни фудбалер Челсија ПОМАЖЕ ДЕЦИ у Србији (ФОТО)

РАД - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:2

СТРЕЛЦИ: Ле талек у 38. и Пешић у 90 2. минуту. СТАДИОН: Краљ Петар први на Бањици. СУДИЈА: Новица Анђеловски.

РАД: Марковић, Вицо, Мараш, Зоњић, Волков, Баиновић, Пишчевић, Лутовац, Лукић, Денић, Вујачић (од 79. Милошев).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Стојковић (46. Гобељић), Ле Талек, Бабић, Анђелковић, Рачић, Јовичић, Аџић (од 75. Радоњић), Милијаш (62. Канга), Срнић, Пешић.

СТИЖЕ ЛОВА: Партизан је до сада од продаје и УЕФА такмичења зарадио ВЕЛИКУ суму новца (ФОТО)

Бачка - Вождовац 0:3

(Филиповић 63, Путинчанин 88, Машовић 90)

Борац - Спартак 0:4

(Ивановић 14, Николић 37, 56, Савковић 49)

Чукарички - Напредак 2:0

(Дринчић 47, Пушкарић 61)

Радник - Војводина 0:4

(Суботић 9, Малбашић 17, 55, Бемпах 85)

Одложено:  Раднички - Младост.

ТАБЕЛА: Партизан 6, Спартак 6, Црвена звезда 6, Војводина 6, Вождовац 4,  Чукарички 3, Јавор 3, Мачва 3, Рад (-1) 1, Младост (-1) 1, Земун 1, Напредак 1, Радник 1, Раднички Ниш (-1) 0, Бачка 0, Борац 0.

ЗВЕЗДА ЈЕ ПОБЕДИЛА РАД: У исто време је Спарта играла меч првог кола чешког шампионата (ФОТО)