SUPERLIGA SRBIJE: Zvezda slavila na Banjici (VIDEO+GALERIJA)

30.07.2017. 21:10
Aleksandar Pešić
Aleksandar Pešić / Izvor: MN Press

Utakmica drugog kola.

Crvena zvezda je mnogo teže nego što se očekivalo, pobedila Rad na Banjici (2:0) u meču drugog kola Superlige Srbije. Strelci golova bili su Damijan Le Talek, i Aleksandar Pešić, a domaći su bili nezadovoljni posle meča jer smatraju da su oštećeni za dva penala, o čemu će se sigurno narednih dana mnogo pričati. Trener Zvezde Vladan Milojević je svesno rizikovao sa sastavom, odmarao je neke od ključnih prvotimaca pred revanš meč protiv Sparte u Pragu, a srećom po njega to nije koštalo njegove izabranike gubitka bodova.

OVO MALO KO ZNA: Ako VEČITI zajedno budu u plej-ofu za LE, može da se desi NEUOBIČAJENA stvar (FOTO)

NOVAJLIJA U HUMSKOJ: Veliki talenat stigao u Partizan! (FOTO)

Zvezda je mogla da povede već u prvom minutu, ali je posle dodavanja Nenada Milijaša šutirao Slavoljub Srnić, ali je njegov udarac izblokiran. Mnogo prašine podiglo se u 22. minutu, kad su domaći tražili penal. Tu situaciju pogledajte OVDE.

Sa Crvenom zvezdom je osvojio titulu, a sada ima novi klub (FOTO)

Crvena zvezda nije blistala u prvom poluvremenu, ali je uspela da povede. Posle kornera Luke Adžića, na drugoj stativi se našao Damijan Le Talek koji je znalački iskosristio katastrofalnu grešku golmana Rada i smestio loptu u mrežu.

JUNIORSKO EP: Orliće do pobede posle VELIKOG preokreta vodio sin LEGENDE Partizana (FOTO)

IZNENAĐENJE NA BANJICI: Veliki navijač Partizana došao da gleda Zvezdu (FOTO UBOD)

Rad je drugo poluvreme odigrao mnogo bolje nego prvo i imao je dve kolosalne šanse za izjednačenje, obe u razmaku od jednog minuta. Prvu u 54. minutu kad je Lukić proigrao Vica na desnoj strani, poslednjepomenuti je imao mnogo prostora pred sobom, ali je prvo uspeo da ga stigne i blokira Luka Adžić, a potom je Borjan uz pomoć stative skrenuo loptu u korner. Posle tog kornera, šut Vuleta Vujačića završio je na prečki.

ODLUČIO: Legenda španske košarke se oprašta od reprezentacije! (FOTO)

FIBA OBJAVILA: Pred početak Evrobasketa, ovo je lista 5 najboljih selekcija, tu je i Srbija (FOTO)

U 83. minutu domaći ponovo tražili penal, posle očiglednog igranja Dušana Anđelkovića rukom, ali se sudija Anđelovski ponovo odmahnuo rukom. Pobedu gostiju overio je napadač Aleksandar Pešić koji je rutinski glavom, sa peterca, poslao loptu u mrežu posle odličnog centaršuta Dušana Anđelkovića.

DA LI ĆE BITI SPREMAN ZA SPARTU? Standardni prvotimac zbog POVREDE napustio meč protiv Rada (FOTO)

LJUDINA: Legendarni fudbaler Čelsija POMAŽE DECI u Srbiji (FOTO)

RAD - CRVENA ZVEZDA 0:2

STRELCI: Le talek u 38. i Pešić u 90+2. minutu. STADION: Kralj Petar prvi na Banjici. SUDIJA: Novica Anđelovski.

RAD: Marković, Vico, Maraš, Zonjić, Volkov, Bainović, Piščević, Lutovac, Lukić, Denić, Vujačić (od 79. Milošev).

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković (46. Gobeljić), Le Talek, Babić, Anđelković, Račić, Jovičić, Adžić (od 75. Radonjić), Milijaš (62. Kanga), Srnić, Pešić.

STIŽE LOVA: Partizan je do sada od prodaje i UEFA takmičenja zaradio VELIKU sumu novca (FOTO)