СУПЕРЛИГА: Војводина сигурна против крагујевачког Радничког

12.11.2022. 22:00
FK Vojvodina
ФК Војводина / Извор: МН Press

Лале стигле до четврте позиције.

Фудбалери Војводине савладали су Раднички 1923 са 2:1 (0:0) у 19. колу Mozzart бет Суперлиге на стадиону ''Карађорђе'' у Новом Саду. Војводина је после овог тријумфа доспела на четврту позицију са 33 бода на којој би могла да остане ако Чукарички који има 32 и Нови Пазар са 31 бодом не победе у сутрашњим мечевима.

НОВА ПРОПАСТ САМПДОРИЈЕ: Убедљив пораз који је Станковић гледао са ТРИБИНА!

ЛАЛАТОВИЋЕВА ИЗЈАВА ЋЕ УЗДРМАТИ СВЕ: Судији наређено да ме искључи

СПРЕМА СЕ ОДЛАЗАК ИЗ ПАРТИЗАНА: Руси спремили новац за НАПАДАЧА!

Већ у деветом минуту виђено је прво узбуђење када је Лековић стартовао над Чумићем после чега је свиран једанаестерац, али је после интевенције ВАР-а та одлука поништена. Пет минута касније гости из Крагујевца су имали две добре прилике, али су Шимић и Томић у оба наврата шутирали преко гола. Имале су Лале још пар добрих ситуација за гол, али је на полувремену остало 0:0.

У наставку је Војводина брзо повела аутоголом Поњевића у 48. минуту после одличног продора Чумића. Само седам минута касније Војводина је водила 2:0, а стелац је био Симић после корнера који је извео Николић. Крагујевчани су до краја успели само да ублаже пораз преко Видовића у 78. минуту.