СУПЕРЛИГА: Звездина тројка у Ивањици, али Партизан се и даље пита за ТИТУЛУ (ВИДЕО)

17.05.2017. 20:56
Gelor Kanga
Гелор Канга / Извор: МН Press

Јавор већи део утакмице провео са играчем мање.

Фудбалери Црвене звезде враћају се у Београд са три бода. Екипа Бошка Ђуровског је у утакмици 36. кола Суперлиге Србије, односно претпоследњег у плеј-офу победила Јавор (3:0), а голове су дали Гелор Канга са беле тачке и Мичел Доналд. И Рочмонд Боаћи је погодио са "креча". Треба рећи и да је домаћин 50-ак минута провео са играчем мање пошто је Дерек Корнелијус добио други жути картон због играња руком у казненом простору. Управо је овај потез претходио голу Габонца.

И сада када је остало још једно коло до краја, Звезда има три бода мање од Партизана који је победио Раднички. Управо ће Нишлије бити противник црвено-белима у мечу који ће у недељу бити одигран на стадиону "Рајко Митић". Да би задржала титулу, Звезда мора да победи, али Партизан мора да изгуби од Младости у Хумској.

Са ИМПЕРАТИВОМ победе, Звезда са ОВИМ саставом напада Јавор (САСТАВИ)

ФСС ОДЛУЧИО: Финале Купа у Београду, остаје само да се жребом изабере стадион (ФОТО)

До 15. минута, домаћин је два пута припретио, али голман Звезде Кахриман није био савладан. Прво је Севић центрирао са десне стране, али је његов покушај отишао у празно. Нико није испратио лопту, која је прошла кроз цео казнени простор. У 13. минуту, Елиомар је ушао у казнени простор, али је лопта погодила спољни део мреже. Онда је у наставку екипа Бошка Ђуровског преузела иницијативу. Покушавали су главом Милић и Плавшић, али Ђогатовић није имао проблема да укроти ове покушаје. Онда, у 21. минуту, Канга је прошао по десној страни, снажно шутирао ка голу, али ту лопту која је ишла паралелно са гол линијом није у мрежу успео да убаци Боаћи. Лопта је била бржа за делић секунде. Исти играч је у 26. минуту снажно шутирао са десетак метара, али је Ђогатовић одбранио.

У 30. минуту, у соло продору, Петковић је нанизао тројицу противника, али је Ђогатовић у последњем тренутку успео да спречи Звездиног бека да убаци лопту у мрежу.

Затим је Боаћи са 15-ак метара пребацио гол Ђогатовића у 34. минуту, Каришик са гол линије избацио лопту коју је послао Плавшић, да би на другој страни Кахриман био бржи од Трипковића. Митошевић је послао лопту у казнени Звезде, али је голман гостију ипак био бржи. А, онда у 37. минуту виђен је пенал и црвени картон. Прошао је Петковић по десној страни, покушао да пребаци Корнелијуса који је играо руком. То му је био други жути картон, па га је судија Грујић послао у свлачионицу. Од 39. минута, Звезда је водила са 1:0.

Звезда води у Ивањици, али то није ЈЕДИНА ОДЛИЧНА вест за Делије (ВИДЕО)

На полувремену, ни Васиљевић ни Ђуровски нису правили измене, а у 56. минуту, Звезда је покренула акцију која је обећавала, али је после неколико додавања она ипак завршила у наручју Ђогатовића. У 69. минуту, Звезда је била близу постизања новог гола, али је Плавшић погодио стативу гола Ђогатовића који је већ био савладан. У 77. минуту, после слободњака резервисте Ристића, Доналд је главом "креснуо" лопту, за нову предност.

Нови пенал после играња руком у казненом простору, Грујић је опет показао на белу тачку. Овог пута је одговорност преузео Боаћи, и био сигуран.

СУПЕРЛИГА ПЛЕЈ-АУТ: Чукина ПЕТАРДА, један клуб је ИСПАО из лиге

ЈАВОР МАТИС - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:3 (0:1)

СТРЕЛЦИ: Канга у 39. из пенала, Доналд у 76, Боаћи у 87. из пенала

СТАДИОН: Крај Моравице (Ивањица)

СУДИЈА: Данило Грујић

ЦРВЕНИ КАРТОН: Корнелијус

ЈАВОР: Ђогатовић, Терзић, Каришик, Колаковић, Амановић, Елиомар, Корнелијус, Митошевић (од 59. Томановић), Севић, Трипковић, Милановић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кахриман, Петковић, Фримпонг, Луковић, Анђелковић, Ле Талек, Доналд, Плавшић (од 71. Вучићевић), Канга, Милић (од 55. Ристић), Боаћи.