SUPERLIGA: Zvezdina trojka u Ivanjici, ali Partizan se i dalje pita za TITULU (VIDEO)

17.05.2017. 20:56
Gelor Kanga
Gelor Kanga / Izvor: MN Press

Javor veći deo utakmice proveo sa igračem manje.

Fudbaleri Crvene zvezde vraćaju se u Beograd sa tri boda. Ekipa Boška Đurovskog je u utakmici 36. kola Superlige Srbije, odnosno pretposlednjeg u plej-ofu pobedila Javor (3:0), a golove su dali Gelor Kanga sa bele tačke i Mičel Donald. I Ročmond Boaći je pogodio sa "kreča". Treba reći i da je domaćin 50-ak minuta proveo sa igračem manje pošto je Derek Kornelijus dobio drugi žuti karton zbog igranja rukom u kaznenom prostoru. Upravo je ovaj potez prethodio golu Gabonca.

I sada kada je ostalo još jedno kolo do kraja, Zvezda ima tri boda manje od Partizana koji je pobedio Radnički. Upravo će Nišlije biti protivnik crveno-belima u meču koji će u nedelju biti odigran na stadionu "Rajko Mitić". Da bi zadržala titulu, Zvezda mora da pobedi, ali Partizan mora da izgubi od Mladosti u Humskoj.

Sa IMPERATIVOM pobede, Zvezda sa OVIM sastavom napada Javor (SASTAVI)

FSS ODLUČIO: Finale Kupa u Beogradu, ostaje samo da se žrebom izabere stadion (FOTO)

Do 15. minuta, domaćin je dva puta pripretio, ali golman Zvezde Kahriman nije bio savladan. Prvo je Sević centrirao sa desne strane, ali je njegov pokušaj otišao u prazno. Niko nije ispratio loptu, koja je prošla kroz ceo kazneni prostor. U 13. minutu, Eliomar je ušao u kazneni prostor, ali je lopta pogodila spoljni deo mreže. Onda je u nastavku ekipa Boška Đurovskog preuzela inicijativu. Pokušavali su glavom Milić i Plavšić, ali Đogatović nije imao problema da ukroti ove pokušaje. Onda, u 21. minutu, Kanga je prošao po desnoj strani, snažno šutirao ka golu, ali tu loptu koja je išla paralelno sa gol linijom nije u mrežu uspeo da ubaci Boaći. Lopta je bila brža za delić sekunde. Isti igrač je u 26. minutu snažno šutirao sa desetak metara, ali je Đogatović odbranio.

U 30. minutu, u solo prodoru, Petković je nanizao trojicu protivnika, ali je Đogatović u poslednjem trenutku uspeo da spreči Zvezdinog beka da ubaci loptu u mrežu.

Zatim je Boaći sa 15-ak metara prebacio gol Đogatovića u 34. minutu, Karišik sa gol linije izbacio loptu koju je poslao Plavšić, da bi na drugoj strani Kahriman bio brži od Tripkovića. Mitošević je poslao loptu u kazneni Zvezde, ali je golman gostiju ipak bio brži. A, onda u 37. minutu viđen je penal i crveni karton. Prošao je Petković po desnoj strani, pokušao da prebaci Kornelijusa koji je igrao rukom. To mu je bio drugi žuti karton, pa ga je sudija Grujić poslao u svlačionicu. Od 39. minuta, Zvezda je vodila sa 1:0.

Zvezda vodi u Ivanjici, ali to nije JEDINA ODLIČNA vest za Delije (VIDEO)

Na poluvremenu, ni Vasiljević ni Đurovski nisu pravili izmene, a u 56. minutu, Zvezda je pokrenula akciju koja je obećavala, ali je posle nekoliko dodavanja ona ipak završila u naručju Đogatovića. U 69. minutu, Zvezda je bila blizu postizanja novog gola, ali je Plavšić pogodio stativu gola Đogatovića koji je već bio savladan. U 77. minutu, posle slobodnjaka rezerviste Ristića, Donald je glavom "kresnuo" loptu, za novu prednost.

Novi penal posle igranja rukom u kaznenom prostoru, Grujić je opet pokazao na belu tačku. Ovog puta je odgovornost preuzeo Boaći, i bio siguran.

SUPERLIGA PLEJ-AUT: Čukina PETARDA, jedan klub je ISPAO iz lige

JAVOR MATIS - CRVENA ZVEZDA 0:3 (0:1)

STRELCI: Kanga u 39. iz penala, Donald u 76, Boaći u 87. iz penala

STADION: Kraj Moravice (Ivanjica)

SUDIJA: Danilo Grujić

CRVENI KARTON: Kornelijus

JAVOR: Đogatović, Terzić, Karišik, Kolaković, Amanović, Eliomar, Kornelijus, Mitošević (od 59. Tomanović), Sević, Tripković, Milanović.

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Petković, Frimpong, Luković, Anđelković, Le Talek, Donald, Plavšić (od 71. Vučićević), Kanga, Milić (od 55. Ristić), Boaći.