ТЕК ШТО ГА ЈЕ КУПИЛА: Звезда продаје играча по двоструко већој цени
Много је труда Црвене звезда својевремено уложило да доведе појача је у своје редове, а врло брзо би могла и да га прода.
Зимус је Црвена звезда водила жестоку битку са чешким Плзењом око Дагласа Овусуа. Играч Радника био је мета оба клуба, а Звезда је успела да изађе као победник и доведе Овусуа у своје редове из сурдуличког Радника.
Међутим, само шест месеци касније Овудсу би могао да оде из Црвене звезде јер није оправдао очекивања клуба. Нарочито је имао слаб учинак у важнијим мечевима Црвене звезде.
Ипак, Плзењ верује и даље у Овусуаи како сазнаје ''Mozzart спорт'' спреман је да га откупи од црвено-белих за 4.300.000 евра, од чега би Звезди одмах уплатили 3.300.000 и још милион кроз бонусе. Ако се трансфер на крају реализује, Звезда ће још и зарадити: пре шест месеци платила је Раднику 2.200.000 евра, с тим што је Сурдуличанима дала и 15 одсто од наредне продаје, а сада је на путу да склопи „дил“ скоро дупло веће вредности.
Од почетка пролећне полусезоне Даглас Овусу је за Црвену звезду одиграо 13 утакмица, дао је два гола, док је за један асистирао. Током првог дела првенства у дресу Радника фудбалер из Гане је дао седам голова.