ТОТАЛНА ЛУДНИЦА У МАНЧЕСТЕРУ! Меч сезоне на Етихаду припао Грађанима, Сити и Реал приредили фудбал за памћење (ВИДЕО)

26.04.2022. 22:53
Fil Foden
Фил Фоден / Извор: Реутерс

Нестварна утакмица.

Фудбалери Манчестер ситија славили су у првом мечу полуфинала Лиге шампиона против Реал Мадрида 4:3.

ЗЕМЉОТРЕС У БУНДЕСЛИГИ: Халанд већ договорио ТРАНСФЕР!

ПОСЛЕ МАТИЋА ЈОШ ПЕТ ОДЛАЗАКА СА ОЛД ТРАФОРДА: Холанђанин прави револуцију у Манчестеру!

ЗБОГОМ ПОСЛЕ 20 ГОДИНА! Кјелини се ПОВЛАЧИ из репрезентације!

Грађани су до предности стигли после само 93 секунде. Марез је извео праву минијатуру на десној страни, центрирао у пет метара где је Де Брујне сјајно одреаговао главом. Ово је био најбржи гол икада у полуфиналима Лиге шампиона.

Домаћи нису дуго чекали на нови погодак, Габријел Жесус је дуплирао предност своје екипе у 11. минуту, искористио је лошу реакцију Алабе.

Плави су наставили са силовитим нападима, непрестано су претили голу Куртое, а једну од најбољих прилика имао је Марез, када се у ситуацији два на један одлучио за шут, уместо асистенције слободном Фодену.

Својеврсна казна за такав потез стигла је у 33. минуту, стрелац - Бензема.

Менди је центрирао, а Француз акробатским ударцем преварио Едерсона.

Наставак меча донео је силовиту офанзиву Ситија, претили су из свих позиција домаћи, а награда је стигла у 53. минуту. Фоден је главом повећао предност своје екипе после паса Фернандиња.

Феноменалан темпо и ревија голова настављена је и у преосталом делу полувремена. Следећи на потезу је био Реал. Пукла је контра по левој страни, Винисијус је повео лопту са центра игралишта, стуштио се у шеснаестерац домаћих и рутински преварио Едерсона за 3:2.

Нови гол у мрежи гостију виђен је у 74. минуту, Бернардо Силва је искористио смушеност у одбрани Реала и распалио са ивице шеснестерца, Куртоа је био немоћан.

Међутим и то није било све.... у 81. минуту - пенал! Лапорт је играо руком и судија Ковач је досудио најстрожу казну.

Бензема је преузео одговорност и пањенком поставио коначних 4:3. До краја утакмице Стерлинг и Марез су могли да постигну и пети гол за своју екипу, али су били за мало непрецизни.