TOTALNA LUDNICA U MANČESTERU! Meč sezone na Etihadu pripao Građanima, Siti i Real priredili fudbal za pamćenje (VIDEO)

26.04.2022. 22:53
Fil Foden
Fil Foden / Izvor: Reuters

Nestvarna utakmica.

Fudbaleri Mančester sitija slavili su u prvom meču polufinala Lige šampiona protiv Real Madrida 4:3.

ZEMLJOTRES U BUNDESLIGI: Haland već dogovorio TRANSFER!

POSLE MATIĆA JOŠ PET ODLAZAKA SA OLD TRAFORDA: Holanđanin pravi revoluciju u Mančesteru!

ZBOGOM POSLE 20 GODINA! Kjelini se POVLAČI iz reprezentacije!

Građani su do prednosti stigli posle samo 93 sekunde. Marez je izveo pravu minijaturu na desnoj strani, centrirao u pet metara gde je De Brujne sjajno odreagovao glavom. Ovo je bio najbrži gol ikada u polufinalima Lige šampiona.

Domaći nisu dugo čekali na novi pogodak, Gabrijel Žesus je duplirao prednost svoje ekipe u 11. minutu, iskoristio je lošu reakciju Alabe.

Plavi su nastavili sa silovitim napadima, neprestano su pretili golu Kurtoe, a jednu od najboljih prilika imao je Marez, kada se u situaciji dva na jedan odlučio za šut, umesto asistencije slobodnom Fodenu.

Svojevrsna kazna za takav potez stigla je u 33. minutu, strelac - Benzema.

Mendi je centrirao, a Francuz akrobatskim udarcem prevario Edersona.

Nastavak meča doneo je silovitu ofanzivu Sitija, pretili su iz svih pozicija domaći, a nagrada je stigla u 53. minutu. Foden je glavom povećao prednost svoje ekipe posle pasa Fernandinja.

Fenomenalan tempo i revija golova nastavljena je i u preostalom delu poluvremena. Sledeći na potezu je bio Real. Pukla je kontra po levoj strani, Vinisijus je poveo loptu sa centra igrališta, stuštio se u šesnaesterac domaćih i rutinski prevario Edersona za 3:2.

Novi gol u mreži gostiju viđen je u 74. minutu, Bernardo Silva je iskoristio smušenost u odbrani Reala i raspalio sa ivice šesnesterca, Kurtoa je bio nemoćan.

Međutim i to nije bilo sve.... u 81. minutu - penal! Laport je igrao rukom i sudija Kovač je dosudio najstrožu kaznu.

Benzema je preuzeo odgovornost i panjenkom postavio konačnih 4:3. Do kraja utakmice Sterling i Marez su mogli da postignu i peti gol za svoju ekipu, ali su bili za malo neprecizni.