МОГУ СПАРСИ И БЕЗ КЕЈНА: Тотенхем у наставку бољи од Јунајтеда

19.08.2023. 20:41
FK Totenhem
ФК Тотенхем / Извор: Реутерс

Све решено у другом полувремену.

Фудбалери Тотенхема савладали су Манчестер јунајтед (2:0) у мечу другог кола Премијер лиге.

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Ливерпул "окренуо" Борнмут, моћни Брајтон, Фуламу не иде без Митра

БАРСА ПОНОВО ПАЗАРИЛА ОД ГВАРДИОЛЕ: Ускоро нови потпис на Камп Ноу

СПЕКТАКЛ У БУНДЕСЛИГИ: Чак 23 гола на пет мечева, лудница у Аугзбургу и Леверкузену

Изабраници аустралијског тренера Ангеа Постекоглуа су показали да имају ресурсе да се супроставе ривалима у Премијер лиги и поред одласка главне звезде Харија Кејна у Бајерн Минхен.

После врло добре партије и ремија против Брентфорда у првом колу шампионата, сада је уследила и победа против великог ривала.

У првом делу игре за нијансу је био бољи Јунајтед, али је најбољу прилику пропустио Педро Поро, када је крајем полувремена погодио пречку.

Домаћи су повели у 49. минуту. Дејан Кулушевски је одлично прошао по страни, убацио лопту у срце шеснаестерца, Лисандро Мартинез је лоше интервенисао, а ту грешку је искористио Сар и главом постигао погодак.

Ђаволи су до поравнања могли само три минута касније, али је Антони погодио пречку.

Своју лошу партију Мартинез "засолио" у 83. минуту. Шутирао је Дејвис, а штопер Јунајтеда је неспретно одреаговао и преварио Онану за коначних 2:0.