MOGU SPARSI I BEZ KEJNA: Totenhem u nastavku bolji od Junajteda

19.08.2023. 20:41
FK Totenhem
FK Totenhem / Izvor: Reuters

Sve rešeno u drugom poluvremenu.

Fudbaleri Totenhema savladali su Mančester junajted (2:0) u meču drugog kola Premijer lige.

PREMIJER LIGA: Liverpul "okrenuo" Bornmut, moćni Brajton, Fulamu ne ide bez Mitra

BARSA PONOVO PAZARILA OD GVARDIOLE: Uskoro novi potpis na Kamp Nou

SPEKTAKL U BUNDESLIGI: Čak 23 gola na pet mečeva, ludnica u Augzburgu i Leverkuzenu

Izabranici australijskog trenera Angea Postekoglua su pokazali da imaju resurse da se suprostave rivalima u Premijer ligi i pored odlaska glavne zvezde Harija Kejna u Bajern Minhen.

Posle vrlo dobre partije i remija protiv Brentforda u prvom kolu šampionata, sada je usledila i pobeda protiv velikog rivala.

U prvom delu igre za nijansu je bio bolji Junajted, ali je najbolju priliku propustio Pedro Poro, kada je krajem poluvremena pogodio prečku.

Domaći su poveli u 49. minutu. Dejan Kuluševski je odlično prošao po strani, ubacio loptu u srce šesnaesterca, Lisandro Martinez je loše intervenisao, a tu grešku je iskoristio Sar i glavom postigao pogodak.

Đavoli su do poravnanja mogli samo tri minuta kasnije, ali je Antoni pogodio prečku.

Svoju lošu partiju Martinez "zasolio" u 83. minutu. Šutirao je Dejvis, a štoper Junajteda je nespretno odreagovao i prevario Onanu za konačnih 2:0.