ЗА 3 МИНУТА ДО 3 БОДА: Звезда савладала ТСЦ, Павков поново херој црвено-белих

03.03.2021. 15:30 18:18

Велика борба у Сенти припала актуелном шампиону Србије.

Фудбалери Црвене звезде савладали су ТСЦ  са 3:1 (0:0) у 25. колу Суперлиге Србије. После успаванке у првом полувремену, видели смо чак четири поготка уз два црвена картона у наставку сусрета на стадиону у Сенти. Јунак тријумфа црвено-белих поново је био Милан Павков. Високи нападач је у игру ушао у другом полувремену и постигао два гола.

ПРЕМИЈЕРА ИГРЕ КОЈА ЈЕ ОСВОЈИЛА СВЕТ – Забавите се и ОСВОЈИТЕ НОВАЦ ПОКЛОН

ПИКСИ СВЕ ИЗНЕНАДИО: Позвао бившег нападача Партизана

РЕШИО ДА ОТВОРИ ДУШУ: Гобељић РЕКАО све о ОНОМЕ што га је пратило после Милана!

Незанимљиво прво полувреме протекло је у борби на средини терена. Младен Крстајић је тактички одлично припремио данашњи меч, некадашњи селектор Србије "умртвио" је игру не дозволивши црвено-белима брзе нападе по боковима. Могли су домаћи да стигну до вођства у 16. минуту. Бањац је извео ударац из угла, Томановић је главом гађао у десни угао, на његову несрећу, Гајић је без компликовања рашчистио опасност са метар од гол линије. Звезда није успела да створи праву прилику, а једино вредно помена је ударац Вељка Николића из 37. минута. Млади везиста је шутирао са 20-так метара, а Филиповић је атрактивном парадом лопту послао у корнер.

Други део игре је био далеко узбудљивији. Само девет минута је било потребно резервисти Милану Павкову да донесе предност својој екипи. Иванић је послао оштру лопту у петерац, а високи нападач је рутински пребацио Филиповића.

Није ТСЦ клонуо духом након вођства гостију. Милан Гајић је оборио Зеца у свом шеснаестерцу, судија Симовић је показао на белу тачку, да невоља буде већа леви бек је зарадио црвени картон. Најбољи играч ТСЦ-а је у 58. минуту рутински извео најстрожу казну и поравнао резултат - 1:1.

Кренули су гости на "све или ништа", такав начин игре исплатио се већ у 68. минуту. Томановић је оборио Иванића у казненом простору након чега добија други жути картон. Канга преузима одговорност и уз доста среће доноси 2:1.

Три минута касније Павков својим другим голом на мечу поставља коначан резултат. Срнић је лепо пробио по десној страни и као на "тацни" послужио стрелца који овакве ситуације решава као од шале.

Црвена звезда се новом победом учврстила на првој позицији и тренутно има 6 бодова предности, уз утакмицу мање, у односу на Партизан. ТСЦ је седми са 38. бодова.

Ток меча можете прочитати у наставку.

КРАЈ УТАКМИЦЕ!
ТСЦ - Црвена звезда 1:3.

90. минут
Играће се још 4 минута.

83. минут
Невероватан промашај Павкова! Могао је високи нападач до хет-трика, али промашио је празан гол.
78. минут
Панков и Гобељић мењају Иванића и Родића.

76. минут
Томашевић је заменио Ђаковца, а Тумбасевић Станојева.

71. минут
ГОООЛ! Павков поново тресе мрежу ТСЦ-а, овај пут асистент је био Срнић.

68. минут
ГОООЛ! Канга је извео најстрожу казну и уз много среће савладао Филиповића - 2:1.
67. минут
Пенал за Звезду! Томановић је оборио Иванића, а због приговора поменути Томановић добија други жути картон
58. минут
ГОООЛ! Лукић рутински са беле тачке - 1:1.
57. минут
Пенал за ТСЦ! Гаврић је због старта над Зецом добио црвени картон!

54. минут
ГОООЛ! Иванић је одлично прошао по левој страни и упослио Милана Павкова којем није било тешко да из петерца матира Филиповића - 1:0!
50. минут
Идентичан почетак другог полувремена као и првог.

Трострука измена!
Канга, Павков и Срнић су на терену, у свлачионици су остали Катаи, Петровић и Николић.
КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА!
ТСЦ - Црвена звезда 0:0.
45 5 минут.
Ђуро Зец добија јавну опомену због протеста.

45. минут
Играће се још 5 минута, највише због указивања помоћи Бену и Милуновићу.

37. минут
Одличан покушај Вељка Николића са 20-так метара, Филиповић на висини задатка, лепа парада искусног голмана.

34. минут
Најбоља прилика на мечу! Бен је маестрално пропустио додавање Гајића до Иванића, Мирко је са 15-так метара шутирао прилично непрецизно.

31. минут
Запретили су гости! Гајић је центрирао, Саного лоше прихватио лопту на коју је налетао Родић, међутим, Дамјановић је одбио у корнер.

25. минут
Одлично је Младен Крстајић припремио данашњи меч, Црвена звезда, за сада, не успева да створи шансу.

16. минут
Коначно смо видели узбуђење! Бањац је извео корнер, а Томановић главом гађао у десни угао - Гајић рашчишћава опасност.