107.8514

ZA 3 MINUTA DO 3 BODA: Zvezda savladala TSC, Pavkov ponovo heroj crveno-belih

03.03.2021. 15:30 18:18

Velika borba u Senti pripala aktuelnom šampionu Srbije.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su TSC  sa 3:1 (0:0) u 25. kolu Superlige Srbije. Posle uspavanke u prvom poluvremenu, videli smo čak četiri pogotka uz dva crvena kartona u nastavku susreta na stadionu u Senti. Junak trijumfa crveno-belih ponovo je bio Milan Pavkov. Visoki napadač je u igru ušao u drugom poluvremenu i postigao dva gola.

PREMIJERA IGRE KOJA JE OSVOJILA SVET – Zabavite se i OSVOJITE NOVAC + POKLON

PIKSI SVE IZNENADIO: Pozvao bivšeg napadača Partizana

REŠIO DA OTVORI DUŠU: Gobeljić REKAO sve o ONOME što ga je pratilo posle Milana!

Nezanimljivo prvo poluvreme proteklo je u borbi na sredini terena. Mladen Krstajić je taktički odlično pripremio današnji meč, nekadašnji selektor Srbije "umrtvio" je igru ne dozvolivši crveno-belima brze napade po bokovima. Mogli su domaći da stignu do vođstva u 16. minutu. Banjac je izveo udarac iz ugla, Tomanović je glavom gađao u desni ugao, na njegovu nesreću, Gajić je bez komplikovanja raščistio opasnost sa metar od gol linije. Zvezda nije uspela da stvori pravu priliku, a jedino vredno pomena je udarac Veljka Nikolića iz 37. minuta. Mladi vezista je šutirao sa 20-tak metara, a Filipović je atraktivnom paradom loptu poslao u korner.

Drugi deo igre je bio daleko uzbudljiviji. Samo devet minuta je bilo potrebno rezervisti Milanu Pavkovu da donese prednost svojoj ekipi. Ivanić je poslao oštru loptu u peterac, a visoki napadač je rutinski prebacio Filipovića.

Nije TSC klonuo duhom nakon vođstva gostiju. Milan Gajić je oborio Zeca u svom šesnaestercu, sudija Simović je pokazao na belu tačku, da nevolja bude veća levi bek je zaradio crveni karton. Najbolji igrač TSC-a je u 58. minutu rutinski izveo najstrožu kaznu i poravnao rezultat - 1:1.

Krenuli su gosti na "sve ili ništa", takav način igre isplatio se već u 68. minutu. Tomanović je oborio Ivanića u kaznenom prostoru nakon čega dobija drugi žuti karton. Kanga preuzima odgovornost i uz dosta sreće donosi 2:1.

Tri minuta kasnije Pavkov svojim drugim golom na meču postavlja konačan rezultat. Srnić je lepo probio po desnoj strani i kao na "tacni" poslužio strelca koji ovakve situacije rešava kao od šale.

Crvena zvezda se novom pobedom učvrstila na prvoj poziciji i trenutno ima 6 bodova prednosti, uz utakmicu manje, u odnosu na Partizan. TSC je sedmi sa 38. bodova.

Tok meča možete pročitati u nastavku.

KRAJ UTAKMICE!
TSC - Crvena zvezda 1:3.

90. minut
Igraće se još 4 minuta.

83. minut
Neverovatan promašaj Pavkova! Mogao je visoki napadač do het-trika, ali promašio je prazan gol.
78. minut
Pankov i Gobeljić menjaju Ivanića i Rodića.

76. minut
Tomašević je zamenio Đakovca, a Tumbasević Stanojeva.

71. minut
GOOOL! Pavkov ponovo trese mrežu TSC-a, ovaj put asistent je bio Srnić.

68. minut
GOOOL! Kanga je izveo najstrožu kaznu i uz mnogo sreće savladao Filipovića - 2:1.
67. minut
Penal za Zvezdu! Tomanović je oborio Ivanića, a zbog prigovora pomenuti Tomanović dobija drugi žuti karton
58. minut
GOOOL! Lukić rutinski sa bele tačke - 1:1.
57. minut
Penal za TSC! Gavrić je zbog starta nad Zecom dobio crveni karton!

54. minut
GOOOL! Ivanić je odlično prošao po levoj strani i uposlio Milana Pavkova kojem nije bilo teško da iz peterca matira Filipovića - 1:0!
50. minut
Identičan početak drugog poluvremena kao i prvog.

Trostruka izmena!
Kanga, Pavkov i Srnić su na terenu, u svlačionici su ostali Katai, Petrović i Nikolić.
KRAJ PRVOG POLUVREMENA!
TSC - Crvena zvezda 0:0.
45+5 minut.
Đuro Zec dobija javnu opomenu zbog protesta.

45. minut
Igraće se još 5 minuta, najviše zbog ukazivanja pomoći Benu i Milunoviću.

37. minut
Odličan pokušaj Veljka Nikolića sa 20-tak metara, Filipović na visini zadatka, lepa parada iskusnog golmana.

34. minut
Najbolja prilika na meču! Ben je maestralno propustio dodavanje Gajića do Ivanića, Mirko je sa 15-tak metara šutirao prilično neprecizno.

31. minut
Zapretili su gosti! Gajić je centrirao, Sanogo loše prihvatio loptu na koju je naletao Rodić, međutim, Damjanović je odbio u korner.

25. minut
Odlično je Mladen Krstajić pripremio današnji meč, Crvena zvezda, za sada, ne uspeva da stvori šansu.

16. minut
Konačno smo videli uzbuđenje! Banjac je izveo korner, a Tomanović glavom gađao u desni ugao - Gajić raščišćava opasnost.