ТУГА: Били су ГИГАНТ у старој Југи, играли у Купу шампиона, а сада су ИСПАЛИ у другу лигу (ФОТО)

10.05.2021. 09:49
FK Vardar
ФК Вардар / Извор: Фото: Twiter

Суноврат великана.

Чувени Вардар из Скопља испао је у другу лигу Северне Макдоније. Некадашњи гигант из старе Југе доживео је да изгуби елитни статус и пресели се у нижи ранг такмичења, иако је прошле сезоне био шампион.

МОТИВ ДО НЕБА: Звезда у преостала два кола може да обори СВЕТСКИ РЕКОРД (ВИДЕО)

АНДРИЈА ПОТПИСАО ПРЕСУДУ: Видите Живковићев гол у 91. минуту дербија Грчке - ЏЕЛАТ великог ривала (ВИДЕО)

ПАПРЕНО: Фјорентина ЗАРОБИЛА Влаховића! Нападач СРУШИО рекорд Србина стар 18 година и ОДМАХ дебело НАГРАЂЕН

Скопљанци су изгубили у мечу одлуке на гостовању Струги (0:1). Одлучио је гол Алтипамаровског из 87. минута. Струга је победом избила на треће место, са изгледним шансама да се домогне Европе.

Вардар је основан 1947. Годинама се са доста успеха такмичио у Првој лиги Југославије. Највећи успех је остварио 1961. када је освојио Куп Југославије. Вардар је био шампион СФРЈ 1987. године, та титула му је одузета судским путем, али је ипак представљао Југославију у Купу шампиона

У сезони 1986/87, предводени тренером Андоном Дончевским, Вардар је имао тим за сваки респект: Дарко Панчев, Илија Најдоски, Драган Канатларовски, Чедомир Јаневски, Тони Савевски, Бобан Бабунски, Вујадин Станојковић, Васил Рингов, Јовче Џипунов, Никола Аврамовски...

Од осамостаљивања Македоније, са 11 титула је био најтрофејнији клуб у земљи, а пет пута је освајао Куп. У сезони 2017/18 играо је групну фазу Лиге Европе.