18°C
28.04.2024.
117.1527
109.2537

TUGA: Bili su GIGANT u staroj Jugi, igrali u Kupu šampiona, a sada su ISPALI u drugu ligu (FOTO)

10.05.2021. 09:49
FK Vardar
FK Vardar / Izvor: Foto: Twiter

Sunovrat velikana.

Čuveni Vardar iz Skoplja ispao je u drugu ligu Severne Makdonije. Nekadašnji gigant iz stare Juge doživeo je da izgubi elitni status i preseli se u niži rang takmičenja, iako je prošle sezone bio šampion.

MOTIV DO NEBA: Zvezda u preostala dva kola može da obori SVETSKI REKORD (VIDEO)

ANDRIJA POTPISAO PRESUDU: Vidite Živkovićev gol u 91. minutu derbija Grčke - DŽELAT velikog rivala (VIDEO)

PAPRENO: Fjorentina ZAROBILA Vlahovića! Napadač SRUŠIO rekord Srbina star 18 godina i ODMAH debelo NAGRAĐEN

Skopljanci su izgubili u meču odluke na gostovanju Strugi (0:1). Odlučio je gol Altipamarovskog iz 87. minuta. Struga je pobedom izbila na treće mesto, sa izglednim šansama da se domogne Evrope.

Vardar je osnovan 1947. Godinama se sa dosta uspeha takmičio u Prvoj ligi Jugoslavije. Najveći uspeh je ostvario 1961. kada je osvojio Kup Jugoslavije. Vardar je bio šampion SFRJ 1987. godine, ta titula mu je oduzeta sudskim putem, ali je ipak predstavljao Jugoslaviju u Kupu šampiona

U sezoni 1986/87, predvodeni trenerom Andonom Dončevskim, Vardar je imao tim za svaki respekt: Darko Pančev, Ilija Najdoski, Dragan Kanatlarovski, Čedomir Janevski, Toni Savevski, Boban Babunski, Vujadin Stanojković, Vasil Ringov, Jovče Džipunov, Nikola Avramovski...

Od osamostaljivanja Makedonije, sa 11 titula je bio najtrofejniji klub u zemlji, a pet puta je osvajao Kup. U sezoni 2017/18 igrao je grupnu fazu Lige Evrope.