ЕПИЛОГ НАВИЈАЧКОГ ДИВЉАЊА НА ПОЉУДУ: Повређена три полицајца, ухапшен 51 навијач (ВИДЕО)

04.04.2024. 09:07
Torcida
Торцида / Извор: X printscreen/ @hooliganscz1999

Фудбалери загребачког Динама славили су на Пољуду против Хајдука (1:0) у полуфиналу Купа Хрватске, а дуел су обележелили нереди након утакмице.

Припадници навијачке групе Торцида пробили су ограду на стадиону и изашли на терен, након чега су, пошто су фудбалери оба клуба побегли, појурили ка трибини где су смештени припадници навијачке групе "Бед Блу Бојс".

Полиција је успела да спречи сукоб две групе тако што је отерала навијаче Хајдука назад на своју трибину, где су они седиштима и бакљама гађали полицију, преноси хрватски Индекс.

После тога су се сукоби навијачких група пренели изван стадиона, а из сплитско-далматинске Полицијске управе је саопштено да су навијачи наставили нападе у којима су повређена три полицајца и превезена у болницу, а једно возило оштећено. Навијачи су запалили више контејнера на улицама чији пожари су претили да се пренесу на оближње аутомобиле, што су спречили ватрогасци које су штитили полицајци. Подручје око стадиона је надлетао хеликоптер, а полиција је наставила да надзира јавна места да би спречила даља окупљања навијача после престанка нереда око 22.30.

Фудбалере Динама полиција је пустила из стадиона у 23.00, а градоначелник Сплита Ивица Пуљак је на друштвеној мрежи "Фејсбук" осудио нереде и напоменуо да "нема оправдања за насиље".

Динамо је на сплитском Пољуду победио Хајдук минималним резултатом, голом Сандра Куленовића у 15. минуту, док је у другом полуфиналу Ријека идентичним резултатом поразила Локомотиву голом Ивана Смолчића у 70. минуту. Ове године финале се игра на две утакмице, прва је 15. маја у Загребу, а реванш је 30. маја на стадиону Рујевица у Ријеци.