EPILOG NAVIJAČKOG DIVLJANJA NA POLJUDU: Povređena tri policajca, uhapšen 51 navijač (VIDEO)

04.04.2024. 09:07
Torcida
Torcida / Izvor: X printscreen/ @hooliganscz1999

Fudbaleri zagrebačkog Dinama slavili su na Poljudu protiv Hajduka (1:0) u polufinalu Kupa Hrvatske, a duel su obeleželili neredi nakon utakmice.

Pripadnici navijačke grupe Torcida probili su ogradu na stadionu i izašli na teren, nakon čega su, pošto su fudbaleri oba kluba pobegli, pojurili ka tribini gde su smešteni pripadnici navijačke grupe "Bed Blu Bojs".

Policija je uspela da spreči sukob dve grupe tako što je oterala navijače Hajduka nazad na svoju tribinu, gde su oni sedištima i bakljama gađali policiju, prenosi hrvatski Indeks.

Posle toga su se sukobi navijačkih grupa preneli izvan stadiona, a iz splitsko-dalmatinske Policijske uprave je saopšteno da su navijači nastavili napade u kojima su povređena tri policajca i prevezena u bolnicu, a jedno vozilo oštećeno. Navijači su zapalili više kontejnera na ulicama čiji požari su pretili da se prenesu na obližnje automobile, što su sprečili vatrogasci koje su štitili policajci. Područje oko stadiona je nadletao helikopter, a policija je nastavila da nadzira javna mesta da bi sprečila dalja okupljanja navijača posle prestanka nereda oko 22.30.

Fudbalere Dinama policija je pustila iz stadiona u 23.00, a gradonačelnik Splita Ivica Puljak je na društvenoj mreži "Fejsbuk" osudio nerede i napomenuo da "nema opravdanja za nasilje".

Dinamo je na splitskom Poljudu pobedio Hajduk minimalnim rezultatom, golom Sandra Kulenovića u 15. minutu, dok je u drugom polufinalu Rijeka identičnim rezultatom porazila Lokomotivu golom Ivana Smolčića u 70. minutu. Ove godine finale se igra na dve utakmice, prva je 15. maja u Zagrebu, a revanš je 30. maja na stadionu Rujevica u Rijeci.