ПУКЛА ПЕТАРДА: Звезда убедљиво савладала Раднички (ВИДЕО)

17.03.2024. 16:50
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Црвено-бели остварили 21. победу у шампионату

Фудбалери Црвене звезде савладали су Раднички из Крагујевца (5:0) у мечу 26. кола Mozzart бет Суперлиге.

ГОЛМАН КАО ДА ЈЕ ПАО С МАРСА: Црвена звезда повела против Радничког, сви причају само о ЊЕМУ (ВИДЕО)Golman

ПОЗВАНА ДВА ФУДБАЛЕРА ЗВЕЗДЕ У А РЕПРЕЗЕНТАЦИЈУ: Један је на позајмициFK Crvena zvezda

ПОЗВАНА ДВА ФУДБАЛЕРА ЗВЕЗДЕ У А РЕПРЕЗЕНТАЦИЈУ: Један је на позајмици

Нико Ковач више није тренер фудбалера ВолфсбургаNiko Kovač

Нико Ковач више није тренер фудбалера Волфсбурга

Црвено-бели су већ од старта дуела ставили до знања противнику да нема шта да тражи на Маракани. Играо се десети минут када се први пут затресла мрежа гостију.

Додуше, голу је кумовала велика грешка голмана Стојана Лековића. Лоше је проценио лет лопте чувар мреже приликом центаршута Канге и Стаменићу је остао лакши део посла.

У 20. минуту је већ било 2:0. Шериф Ендиаје је петом повећао резултат после убацивања Мијаиловића. Раднички је прву прилику имао на истеку пола сата игре. Покушао је Бевис после лоше реакције Ђиге, али је био непрецизан.

Три минута касније је Хванг погодио спољни део мреже Лековића.

MOZZART БЕТ СУПЕРЛИГА, 26. КОЛО

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - РАДНИЧКИ КРАГУЈЕВАЦ 5:0 (2:0)

Стрелци: Стаменић 10, Ендиаје 20, 50, Хван 68, Катаи 76

Стадион: Рајко Митић

Судија: Јован Шегрт

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Глазер – Мијаиловић, Спајић, Ђига, Родић – Канга, Стаменић – Букари, Хван, Иванић – Ендијај.

РАДНИЧКИ (4-2-3-1): Лековић – Ћосић, Шербечић, Симовић, Дадић - Алексић, Ристић - Глушчевић, Видосављевић, Бевис - Вижђи.

Већ на самом старту наставка Раднички је остао са играчем мање. Симовић је зарадио два брза жута картона и Шегрт га је искључио. Звезда је у 50. минуту постигла и трећи гол. Шериф Ендиаје се поново уписао у стрелце, овога пута после паса Иванића.

До краја меч су погађали и Хванг и Катаи. Домаћи тим је уписао 21. победу у шампионату и сада је на првом месту, са плус четири у односу на Партизан.

Бојић 44 – Николић 85
Црвена звезда – Раднички 1923 5:0 (2:0)                                                                                                                    Стаменић 10, Ендиаје 20, 50, Хван 68, Катаи 76