PUKLA PETARDA: Zvezda ubedljivo savladala Radnički (VIDEO)

17.03.2024. 16:50
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Crveno-beli ostvarili 21. pobedu u šampionatu

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Radnički iz Kragujevca (5:0) u meču 26. kola Mozzart bet Superlige.

GOLMAN KAO DA JE PAO S MARSA: Crvena zvezda povela protiv Radničkog, svi pričaju samo o NJEMU (VIDEO)Golman

POZVANA DVA FUDBALERA ZVEZDE U A REPREZENTACIJU: Jedan je na pozajmiciFK Crvena zvezda

POZVANA DVA FUDBALERA ZVEZDE U A REPREZENTACIJU: Jedan je na pozajmici

Niko Kovač više nije trener fudbalera VolfsburgaNiko Kovač

Niko Kovač više nije trener fudbalera Volfsburga

Crveno-beli su već od starta duela stavili do znanja protivniku da nema šta da traži na Marakani. Igrao se deseti minut kada se prvi put zatresla mreža gostiju.

Doduše, golu je kumovala velika greška golmana Stojana Lekovića. Loše je procenio let lopte čuvar mreže prilikom centaršuta Kange i Stameniću je ostao lakši deo posla.

U 20. minutu je već bilo 2:0. Šerif Endiaje je petom povećao rezultat posle ubacivanja Mijailovića. Radnički je prvu priliku imao na isteku pola sata igre. Pokušao je Bevis posle loše reakcije Đige, ali je bio neprecizan.

Tri minuta kasnije je Hvang pogodio spoljni deo mreže Lekovića.

MOZZART BET SUPERLIGA, 26. KOLO

CRVENA ZVEZDA - RADNIČKI KRAGUJEVAC 5:0 (2:0)

Strelci: Stamenić 10, Endiaje 20, 50, Hvan 68, Katai 76

Stadion: Rajko Mitić

Sudija: Jovan Šegrt

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Glazer – Mijailović, Spajić, Điga, Rodić – Kanga, Stamenić – Bukari, Hvan, Ivanić – Endijaj.

RADNIČKI (4-2-3-1): Leković – Ćosić, Šerbečić, Simović, Dadić - Aleksić, Ristić - Gluščević, Vidosavljević, Bevis - Vižđi.

Već na samom startu nastavka Radnički je ostao sa igračem manje. Simović je zaradio dva brza žuta kartona i Šegrt ga je isključio. Zvezda je u 50. minutu postigla i treći gol. Šerif Endiaje se ponovo upisao u strelce, ovoga puta posle pasa Ivanića.

Do kraja meč su pogađali i Hvang i Katai. Domaći tim je upisao 21. pobedu u šampionatu i sada je na prvom mestu, sa plus četiri u odnosu na Partizan.

Bojić 44 – Nikolić 85
Crvena zvezda – Radnički 1923 5:0 (2:0)                                                                                                                    Stamenić 10, Endiaje 20, 50, Hvan 68, Katai 76