ГОЛ У ПОСЛЕДЊИМ МИНУТИМА: Партизан уз доста мука савладао Раднички!

28.08.2022. 16:32
Fk
Фк / Извор: Фото: ФК Партизан

Меч осмог кола домаћег првенства...

Фудбалери Партизана савладали су екипу Радничког у Крагујевцу, резултатом 0:1 у оквиру осмог кола Mozzart Бет Суперлиге Србије.

НАВИЈАЈ ЗА СРБИЈУ! Преузми 1.000 РСД БОНУСА и подржи "Орлове" у мечу против Турске

НИЈЕ ШАЛА: Брат Умара Садика ПОТПИСАО за Црвену звезду!

ПАДАЈУ РЕКОРДИ: Митровић постигао 100. гол за Фулам, испред њега је само један човек

Почетак меча био је прилично резервисан, а Партизан је први пут припретио у 17. минуту када је Nartho маестрално проиграо Дијабатеа у казненом простору, али је он лоше шутирао и послао лопту високо изнад пречке.

Како се ближио крај полувремена Раднички је постајао све опаснији и у финишу првог дела игре црно-бели су у неколико наврата имали доста среће после покушаја Видосављевића, Јовановића, Видовића...

Почетком другог дела меча, црно-бели су изнудили слободан ударац на око 19 метара од гола, Natho је гађао доњи леви угао, али је голман Лековић био на правој страни и ухватио је ту недовољно снажно упућену лопту.

Најбољу прилику у другом полувремену Раднички је имао у 79. минуту, када су домаћи пробили по левој страни, Марко Живковић је остао на ''ветрометини'', уследило је додавање у петерац где је голман Поповић мало закачио лопту, довољно да она дође до Саничанина који ју је у последњем тренутку избио у корнер испред Максимовића.

Тренер Партизана Петрић је у тим тренуцима извео Андрадеа из игре, прилику је добио млади Баждар који је одмах ставио на велика искушења голмана Радничког Стојана Лековића. Одлично је шутирао са двадесетак метара, али Лековић је успео да дохвати ту лопту и избије је у корнер.

Изгледало је да уморни Партизан неће моћи да избегне нови кикс у Суперлиги и да ће са 11. места дочекати 168. вечити дерби, али у 88. минуту Бибарс Natho после Живковићевог корнера и покушаја Саничанина натрчава на одбијену лопту и са пет метара је шаље у мрежу - 1:0 за Партизан!

Детаљнији ток меча можете прочитати у наставку текста.

РАДНИЧКИ 1923 - ПАРТИЗАН 0:1

Друго полувреме

90*
КРАЈ МЕЧА!!! Партизан са три бода одлази из Крагујевца.
88. Минут
ГОООЛ!!! Natho је затресао мрежу Радничког! Саничанин је први захватио лопту главом након изведеног корнера а на ту лопту је налетео искусни Израелац. Води Партизан са 1:0

FK
ФК / Извор: Фото: ФК Партизан

81. Минут
БАЖДАР ОДЛИЧНО ШУТИРА! Одличан шут Самеда Баждара, који је ушао само два минута раније. Тукао је млади фудбалер са око 20 метара, али је Лековић то одбранио и скренуо лопту у корнер.
79. Минут
ШАНСА ЗА РАДНИЧКИ! Убацио је један фудблаер Крагујевчана лопту у шеснаестерац, али је Саничанин интервенисао и спасио чист зицер за домаће.
71. Минут
ИЗМЕНА У ПАРТИЗАНУ! Дијабате је напустио игру, његово место заузео је Квинси Мениг.
65. Минут
И даље миран ритам, Раднички чува резултат и чека контре, а Партизан не успева да пробије бедем домаћих.
59. Минут
ЛЕКОВИЋ СПАСАВА РАДНИЧКИ! Добио је Партизан слободан ударац. Natho је тукао из добре позиције у голманов угао, али је Лековић одбранио тај ударац.
51. Минут
Спор темпо у Крагујевцу! Као и већином првог полувремена, без брзог тока лопте и у наставку...

Fk

46. Минут
МЕЧ НА ”ЧИКА ДАЧИ” СЕ НАСТАВЉА! Петрић је одмах реаговао изменом и убацио Немању Јовића уместо Михајла Петковића.

Прво полувреме

45
КРАЈ ПРВОГ ПИЛУВРЕМЕНА! Без голова на ”Чика Дачи”, али Крагујевчани доста офанзивнији у првих 45 минута
45
БЕЗ ПЕНАЛА ЗА ПАРТИЗАН! Пао је Natho у шеснаестерцу гостију, али судија Јовановић не показује на белу тачку.
42. Минут
ДОМАЋИНИ НЕ СТАЈУ! Након кронера остао сам Филип Ивановић, али није најбоље упутио ударац главом, па је лопта отишла изнад Поповићевог гола. Стоиљковић је затим био у шанси, шутирао је након дуплог паса са Видосављевићем, али је Поповић то одбранио.
38. Минут
ОФАНЗИВА КРАГУЈЕВЧАНА! Јовановић је био у изгледној ситуацији, али је и он изблокиран. Добар период игре домаћих.
34. Минут
ВЕЛИКА ПРИЛИКА ЗА РАДНИЧКИ! Видосављевић је добио одличан пас у простор од Томића, али је његов ударац из изгледне ситауције изблокиран. Одмах прилика и на другој страни, али Петковић слабо шутира.
22. Минут
ПОНОВО ИДЕАЛНА ПРИЛИКА! Natho је поново послао идеалан пас, међутим голман Лековић успева да одбрани!
20. Минут
Још једна шанса за Дијабатеа, био је празан гол, али је фудбалер из Малија отишао превише у страну, те није могао да се снађе на прави начин.
17. Минут
ПРВА ШАНСА ЗА ПАРТИЗАН! Natho је послао идеалан пас за Дијабатеа, спојио га са голом, имао је зицер Фусени, али је ужасно шутирао и упропастио огромну прилику.