GOL U POSLEDNJIM MINUTIMA: Partizan uz dosta muka savladao Radnički!

28.08.2022. 16:32
Fk
Fk / Izvor: Foto: FK Partizan

Meč osmog kola domaćeg prvenstva...

Fudbaleri Partizana savladali su ekipu Radničkog u Kragujevcu, rezultatom 0:1 u okviru osmog kola Mozzart Bet Superlige Srbije.

NAVIJAJ ZA SRBIJU! Preuzmi 1.000 RSD BONUSA i podrži "Orlove" u meču protiv Turske

NIJE ŠALA: Brat Umara Sadika POTPISAO za Crvenu zvezdu!

PADAJU REKORDI: Mitrović postigao 100. gol za Fulam, ispred njega je samo jedan čovek

Početak meča bio je prilično rezervisan, a Partizan je prvi put pripretio u 17. minutu kada je Nartho maestralno proigrao Dijabatea u kaznenom prostoru, ali je on loše šutirao i poslao loptu visoko iznad prečke.

Kako se bližio kraj poluvremena Radnički je postajao sve opasniji i u finišu prvog dela igre crno-beli su u nekoliko navrata imali dosta sreće posle pokušaja Vidosavljevića, Jovanovića, Vidovića...

Početkom drugog dela meča, crno-beli su iznudili slobodan udarac na oko 19 metara od gola, Natho je gađao donji levi ugao, ali je golman Leković bio na pravoj strani i uhvatio je tu nedovoljno snažno upućenu loptu.

Najbolju priliku u drugom poluvremenu Radnički je imao u 79. minutu, kada su domaći probili po levoj strani, Marko Živković je ostao na ''vetrometini'', usledilo je dodavanje u peterac gde je golman Popović malo zakačio loptu, dovoljno da ona dođe do Saničanina koji ju je u poslednjem trenutku izbio u korner ispred Maksimovića.

Trener Partizana Petrić je u tim trenucima izveo Andradea iz igre, priliku je dobio mladi Baždar koji je odmah stavio na velika iskušenja golmana Radničkog Stojana Lekovića. Odlično je šutirao sa dvadesetak metara, ali Leković je uspeo da dohvati tu loptu i izbije je u korner.

Izgledalo je da umorni Partizan neće moći da izbegne novi kiks u Superligi i da će sa 11. mesta dočekati 168. večiti derbi, ali u 88. minutu Bibars Natho posle Živkovićevog kornera i pokušaja Saničanina natrčava na odbijenu loptu i sa pet metara je šalje u mrežu - 1:0 za Partizan!

Detaljniji tok meča možete pročitati u nastavku teksta.

RADNIČKI 1923 - PARTIZAN 0:1

Drugo poluvreme

90*
KRAJ MEČA!!! Partizan sa tri boda odlazi iz Kragujevca.
88. Minut
GOOOL!!! Natho je zatresao mrežu Radničkog! Saničanin je prvi zahvatio loptu glavom nakon izvedenog kornera a na tu loptu je naleteo iskusni Izraelac. Vodi Partizan sa 1:0

FK
FK / Izvor: Foto: FK Partizan

81. Minut
BAŽDAR ODLIČNO ŠUTIRA! Odličan šut Sameda Baždara, koji je ušao samo dva minuta ranije. Tukao je mladi fudbaler sa oko 20 metara, ali je Leković to odbranio i skrenuo loptu u korner.
79. Minut
ŠANSA ZA RADNIČKI! Ubacio je jedan fudblaer Kragujevčana loptu u šesnaesterac, ali je Saničanin intervenisao i spasio čist zicer za domaće.
71. Minut
IZMENA U PARTIZANU! Dijabate je napustio igru, njegovo mesto zauzeo je Kvinsi Menig.
65. Minut
I dalje miran ritam, Radnički čuva rezultat i čeka kontre, a Partizan ne uspeva da probije bedem domaćih.
59. Minut
LEKOVIĆ SPASAVA RADNIČKI! Dobio je Partizan slobodan udarac. Natho je tukao iz dobre pozicije u golmanov ugao, ali je Leković odbranio taj udarac.
51. Minut
Spor tempo u Kragujevcu! Kao i većinom prvog poluvremena, bez brzog toka lopte i u nastavku...

Fk

46. Minut
MEČ NA ”ČIKA DAČI” SE NASTAVLJA! Petrić je odmah reagovao izmenom i ubacio Nemanju Jovića umesto Mihajla Petkovića.

Prvo poluvreme

45+
KRAJ PRVOG PILUVREMENA! Bez golova na ”Čika Dači”, ali Kragujevčani dosta ofanzivniji u prvih 45 minuta
45+
BEZ PENALA ZA PARTIZAN! Pao je Natho u šesnaestercu gostiju, ali sudija Jovanović ne pokazuje na belu tačku.
42. Minut
DOMAĆINI NE STAJU! Nakon kronera ostao sam Filip Ivanović, ali nije najbolje uputio udarac glavom, pa je lopta otišla iznad Popovićevog gola. Stoiljković je zatim bio u šansi, šutirao je nakon duplog pasa sa Vidosavljevićem, ali je Popović to odbranio.
38. Minut
OFANZIVA KRAGUJEVČANA! Jovanović je bio u izglednoj situaciji, ali je i on izblokiran. Dobar period igre domaćih.
34. Minut
VELIKA PRILIKA ZA RADNIČKI! Vidosavljević je dobio odličan pas u prostor od Tomića, ali je njegov udarac iz izgledne sitaucije izblokiran. Odmah prilika i na drugoj strani, ali Petković slabo šutira.
22. Minut
PONOVO IDEALNA PRILIKA! Natho je ponovo poslao idealan pas, međutim golman Leković uspeva da odbrani!
20. Minut
Još jedna šansa za Dijabatea, bio je prazan gol, ali je fudbaler iz Malija otišao previše u stranu, te nije mogao da se snađe na pravi način.
17. Minut
PRVA ŠANSA ZA PARTIZAN! Natho je poslao idealan pas za Dijabatea, spojio ga sa golom, imao je zicer Fuseni, ali je užasno šutirao i upropastio ogromnu priliku.

Fk partizan
Fk partizan / Izvor: Foto: FK Partizan

15. Minut
SPOR RITAM U KRAGUJEVCU! Bez većih prilika. Partizan uglavnom pokušava dugim loptama ka Rikardu i Dijabateu, ali za sada neuspešno.